החיפוש של לטביה אחר הנציג והשיר לאירוויזיון 2022 החל הערב, ומתוך שבעה עשר אמנים משתתפים עשרה העפילו לגמר קדם האירוויזיון "Supernova". 
הנציג הלטבי לאירוויזיון ייבחר גם השנה דרך קדם האירוויזיון המקומי "Supernova" המשמש לבחירת נציגי לטביה לאירוויזיון החל משנת 2015. שבעה עשר אמנים התחרו הערב עם שיריהם, כאשר עשרה מהם עלו לגמר שיערך בשבוע הבא ב- 12 בפברואר. את חצי הגמר הנחו מגישת הטלוויזיה קטיה שנברגה (Ketija Šēnberga) והזמר-יוצר לאוריס רייניקס (Lauris Reiniks).

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשימת האמנים המתחרים בחצי הגמר והמעפילים לגמר (האמנים המודגשים):

 1. Citi Zeni – Eat your salad
 2. Miks Dukurs – First love
 3. Linda Rušeniece – Pay my own bills
 4. Elina Gluzunova – Es pabiju tur
 5. Raum – Plans
 6. Patriks Peterson – Can't get you outta my head
 7. Mes Jus Milam – Rich itch
 8. Kato – Promises
 9. Miks Galvanovskis – “I’m Just A Sinner
 10. Markus Riva – If you're gonna love me
 11. The Coco'nuts – In and out of the dark
 12. Aminata – I'm letting you go
 13. Bermudu Divsturis – Bad
 14. Beatrise Heislere – On the way home
 15. Zelma – How
 16. Bujans – He, she, you & me 
 17. Inspo – A happy place

לחצו על שם השיר לצפייה בהופעה החיה!

האמנים שהעפילו לגמר נבחרו על ידי הצבעות שופטים (50% מהניקוד) והצבעות קהל (50% מהניקוד). רשת הטלוויזיה הלטבית LTV גם שומרת לעצמה את הזכות "להציל" אמן אחד ולשריין לו מקום בגמר. רשת הטלוויזיה תחשוף את חברי חבר השופטים לאחר אירוויזיון 2022. חבר השופטים יכלול נציגים של תעשיית המוזיקה הלטבית, תעשיית האירועים והטלוויזיה, וכן אנשי מקצוע מחוץ ללטביה.
בין העולים לגמר ניתן למצוא שמות מוכרים:

 1. אמינטה (Aminata): ייצגה את לטביה באירוויזיון 2015 עם השיר "Love Injected" והגיעה למקום השישי בגמר הגדול, ההישג הכי טוב של לטביה מאז אירוויזיון 2005. בנוסף, כתבה את השיר הלטבי לאירוויזיון 2016 ואת השירים הלטביים לאירוויזיון 2020 ו-2021. לפני כן, השתתפה בקדם הלטבי ב- 2014 והגיעה למקום החמישי.
 2. ברמודו דיבסטוריס (Bermudu Divsturis) – הצמד המרכיב את "ברמודו דיבסטוריס" הם למעשה אמילס בלצריס ומראטס אוגלזנב (Emils Balceris & Marats Ogleznev) אשר ייצגו את לטביה באירוויזיון 2011  תחת השם מוזיקק (Musiqq) עם השיר "Angel In Disguise" אך לא עלו לגמר. לפני כן, מראטס השתתף בקדם הלטבי ב-2006 כחלק מההרכב דיוואייס (Device) אך לא עלה לגמר.
 3. רייניס סייאנס (Reinis Sejans): ייצג את לטביה באירוויזיון 2006 כחלק מההרכב קוסמוס (Cosmos) אשר ביצעו את השיר "I Hear Your Heart" שהגיעו למקום ה- 16 בגמר. השנה ייקח חלק בהרכב בויאנס (Bujans), ביחד עם נציג לטביה לאירוויזיון 2009 – אינטרס בוסוליס (Intars Busulis).
 4. אינטרס בוסוליס (Intars Busulis): ייצג את לטביה באירוויזיון 2009 עם השיר "Probka" אך לא עלה לגמר וסיים במקום האחרון בחצי הגמר השני. השנה ייקח חלק בהרכב בויאנס (Bujans), ביחד עם נציג לטביה לאירוויזיון 2006 – רייניס סייאנס (Reinis Sejans). לפני כן, השתתף בקדם הלטבי שלוש פעמים: ב-2002 וב- 2003 הגיע למקום ה-12 כחלק מהלהקת קפה (Caffe) וב-2007 הגיע למקום השני.
 5. ראלף איילנד (Ralfs Eilands): ייצג את לטביה באירוויזיון 2013 עם השיר "Here We Go" כחלק מההרכב פר (PeR) אך לא עלה לגמר וסיים במקום האחרון בחצי הגמר השני. לפני כן, ההרכב השתתף בקדם הלטבי שלוש פעמים והגיע למקום התשיעי ב- 2009, מקום 10 ב- 2010 ומקום החמישי ב- 2012. השנה הוא משתתף בקדם כחלק מהצמד מס יוס מילאם (Mēs Jūs Mīlam).
 6. מיקס גלבנובסקיס (Miks Galvanovskis): השתתף בקדם האירוויזיון הלטבי בשנת 2017 בו הגיע למקום השמיני בשלב רבע הגמר עם השיר "Runaway".

אירוויזיון 2022: זו תיהיה ההשתתפות ה- 22 של לטביה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום הראשון ב- 2002 שהושג על ידי מארי אן (Marie N) עם השיר "I Wanna". לטביה הייתה הבטחה גדולה מאוד באירוויזיון בשנותיה הראשונות. השתתפותה הראשונה הייתה בשנת 2000 אז זכתה במקום ה- 3. שנתיים לאחר מכן כבר זכתה במקום הראשון. למרות זאת, ב- 11 השנים האחרונות הצליחה המדינה לעלות לגמר רק פעמיים.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!