ישראל באירוויזיון 2022: מיכאל בן דוד יבצע את השיר "I.M" על בימת האירוויזיון לאחר שזכה בגמר הגדול של "אקס פקטור לאירוויזיון". האזינו לשיר.

מיכאל בן דוד. צילום: אוהד קב

"I.M" (בעברית: "אני") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמר מיכאל בן דוד אשר ייצג את ישראל בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2022 שיתקיים בטורינו, איטליה, ב- 12 במאי. השיר נכתב על ידי חן אהרוני, לידור סעדיה ואסי טל. השיר בוצע כולו בשפה האנגלית.

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!

מיכאל, בן 26 מפתח תקווה, חווה התעללות מצד חבריו לבית הספר שלעגו לו בשל קולו הגבוה. הוא יצא מהארון כהומוסקסואל בגיל 16, שירת שירותי צבאי במשרד הביטחון ולמד משחק ב"בית צבי". הוא מספר על עצמו שיש לו אישיות מוגזמת וקיצונית. השיר "I.M" הוא השיר הראשון שמשחרר הזמר לאחר עונה מוצלחת ב"אקס פקטור לאירוויזיון". מיכאל זכה גם בחוזה הקלטות בינלאומי בחברת יוניברסל מיוזיק.

מתרגשים? גם אנחנו! עקבו אחרינו גם באינסטגרם שם תוכלו להתעדכן באופן שוטף על כל החדשות והפרטים!!! לחצו כאן!!!
בפעם הראשונה בהיסטוריה, נציג ישראל לאירוויזיון נבחר דרך התוכנית אקס פקטור. לאורך כל הערב, מי שקבעו את התוצאות הם שופטי אקס פקטור (25% מההצבעה), ועדת מומחים (25% מההצבעה) וקהל הצופים (50% מההצבעה). החלק הראשון של התוכנית הערב חולק לשני דו-קרב בו המתמודדים ביצעו קאברים לשירים מוכרים:

דו-קרב ראשון ענבל ביבי שביצעה את השיר "The Winner Takes It All" של להקת אבבא מול מיכאל בן דוד שביצע את השיר "שני משוגעים" של עומר אדם. מיכאל בן דוד ניצח.

דו-קרב שני ספיר סבן שביצעה את השיר "בדד" של זוהר ארגוב מול אלי חולי שביצע את השיר "I'll Be There For You" של הלהקה The Rembrandts (המשמש כשיר הפתיחה של הסדרה "חברים"). אלי חולי ניצח.

ספיר וענבל ניגשו לדו-קרב נוסף, דו-קרב "הצלה", בו ביצעו את שיר האירוויזיון שלהן. ענבל ביבי עם השיר "Marionette" וספיר סבן עם השיר "Breaking My Own Walls". השופטים וקהל הצופים העדיפו שענבל ביבי תמשיך לשלב הבא, הוועדה בחרה דווקא בספיר סבן. בסך הכל קיבלה ענבל ביבי 69 נקודות ואילו ספיר סבן 31 נקודות. ענבל ביבי ממשיכה לשלישייה הסופית.
לאחר מכן, מיכאל בן דוד ואלי חולי ביצעו את שיר האירוויזיון שלהם: מיכאל עם "I.M" ואלי חולי עם "Blinded Dreamers". בתום הביצועים הצביעו השופטים, הועדה והקהל וקבעו את התוצאות:

השופטים העניקו 58 נקודות לאלי חולי, 50 נקודות למיכאל בן דוד ו- 42 נקודות לענבל ביבי.

הוועדה העניקה 60 נקודות לאלי חולי, 46 נקודות למיכאל בן דוד ו- 44 נקודות לענבל ביבי.

קהל הצופים העניק 118 נקודות למיכאל בן דוד, 95 נקודות לאלי חולי ו- 87 נקודות לענבל ביבי.

מקום 1: "I.M" מיכאל בן דוד – 214 נקודות (50+46+118)

מקום 2: "Blinding Dreamers"- אלי חולי – 213 נקודות (58+60+95)

מקום 3: "Marionette"- ענבל ביבי – 173 נקודות (42+44+87)
מיכאל בן דוד. צילום: אוהד קב

 

 

מתרגשים? גם אנחנו! עקבו אחרינו גם באינסטגרם שם תוכלו להתעדכן באופן שוטף על כל החדשות והפרטים!!! לחצו כאן!!!

 

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!