איטליה באירוויזיון 2022: מחמוד ובלאנקו (Mahmood & Blanco) יבצעו את השיר "Brividi" על במת האירוויזיון לאחר זכייתם בפסטיבל האיטלקי סן רמו. האזינו לשיר.

"Brividi" (בעברית: "צמרמורת") הוא שם השיר שיבצעו הזמרים מחמוד (Mahmood) ובלאנקו (Blanco) בגמר אירוויזיון 2022 שיתקיים במדינתם, איטליה. השיר נכתב, הולחן ועובד על ידי מחמוד ובלאנקו יחד עם מיכלאנג'לו (Michelangelo). הצמד ניצח בקדם האירוויזיון האיטלקי, פסטיבל סן רמו (Sanremo) וכבר זכה להצלחה בינלאומית כאשר יום לאחר יציאתו השיר הגיע למקום החמישי במצעד 50 השירים המובילים של Spotify.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
שני הזמרים מסבירים: "ל'Brividi' יש מסר חשוב, של חופש שהוא נושא אוניברסלי. הרצון לבטא את כל האהבה האפשרית, גם כשיש פחד לעשות טעויות ולהרגיש לא מספיק ולא מסוגל להעביר את מה שאתה מרגיש".

כזכור שני האמנים רגילים לפסגת מצעדים באיטליה ומחוצה לה. מחמוד חוזר לסן רמו שלוש שנים לאחר הזכייה עם השיר "Soldi", שזכה במקום השני באירוויזיון 2019. "Soldi" גם נכנס לטבלת 50 השירים המובילים של Spotify. בלאנקו התגלה באיטליה רק בשנה שעברה. בגיל 18 בלבד, הוא הפיק 25 תקליטי פלטינה עם הוצאת אלבום אחד בלבד – "Blu celeste".
גמר פסטיבל סן רמו הערב התקיים בשני חלקים. במהלך החלק הראשון של המופע עלו לבמה כל עשרים וחמישה האמנים המשתתפים. הקהל הצביע לאחר כל ההופעות. תוצאות הצבעת הקהל שולבו עם התוצאות של כל ארבעת המופעים הקודמים, וכך נקבעו השירים שהגיעו למקומות 4-25. שלושת השירים שהגיעו למקומות הראשונים ביצעו שוב את שיריהם, ותוצאותיהם נקבעו על ידי קהל שנבחר מראש, המורכב מ- 1000 אנשים מרחבי איטליה שבאים מרקעים שונים (33% מההצבעה), בעוד שקהל הצופים יוכל להצביע באמצעות הצבעה טלפונית (34% מההצבעה) וחבר שופטים שמורכב מעיתונאיים (33% מההצבעה).

שלושת האמנים שהגיעו למקומות הראשונים ועברו לסיבוב הסופי הם מחמוד ובלאנקו, אליסה (Elisa) וג'יאני מורנדי (Gianni Morandi).

נדגיש – הזוכה בתחרות רשאי לסרב ולא לייצג את איטליה באירוויזיון. במצב כזה רשת הטלוויזיה האיטלקית מציעה למקום השני את ייצוג המדינה באירוויזיון. כל המתמודדים הודיעו מראש לרשת הטלוויזיה האיטלקית האם יהיו מוכנים לייצג את איטליה באירוויזיון. במסיבת העיתונאים שהתקיימה לאחר הפסטיבל הודיעו מחמוד ובלאנקו כי הם אכן ייצגו את המדינה באירוויזיון 2022 בטורינו.
תוצאות פסטיבל סן רמו:

 1. Mahmood & Blanco – Brividi
 2. Elisa – O forse sei tu
 3. Gianni Morandi – Apri tutte le porte
 4. Irama – Ovunque sarai
 5. Sangiovanni – Farfalle
 6. Emma – Ogni volta è così
 7. La Rappresentante di Lista – Ciao ciao
 8. Massimo Ranieri – Lettera di là dal mare
 9. Dargen D’Amico – Dove si balla
 10. Michele Bravi – Inverno dei fiori
 11. Matteo Romano – Virale
 12. Fabrizio Moro – Sei tu
 13. AKA 7even – Perfetta così
 14. Achille Lauro – Domenica
 15. Noemi – Ti amo non lo so dire
 16. Ditonellapiaga con Rettore – Chimica
 17. Rkomi – Insuperabile
 18. Iva Zanicchi – Voglio amarti
 19. Giovanni Truppi – Tuo padre, mia madre, Lucia
 20. Highsnob e Hu – Abbi cura di te
 21. Yuman – Ora e qui
 22.  Le Vibrazioni – Tantissimo
 23. Giusy Ferreri – Miele
 24. Ana Mena – Duecentomila ore
 25. Tananai – Sesso occasionale

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 47 של איטליה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנים 1964, 1990 ו- 2021.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!