9


הערב יתקיים גמר "אקס פקטור לאירוויזיון" במהלכו יבחר הנציג והשיר הישראלי לאירוויזיון 2022. המשדר יחל בשעה 21.30 בהנחייתה של לירון וייצמן.  

ספיר סבן, מיכאל בן דוד, אלי חולי וענבל ביבי. צילום: אוהד קב

לראשונה, ישראל תבחר את הנציג והשיר לאירוויזיון 2022 במסגרת גמר "אקס פקטור לאירוויזיון" שישודר הערב ברשת 13. זאת לאחר שבשנים קודמות הנציג הישראלי נבחר דווקא בערוץ המתחרה קשת 12. ארבעת המתמודדים יציגו את השיר אותו הם מתכננים לבצע באירוויזיון כשקהל הצופים בבית יתבקש להצביע לשיר הטוב ביותר דרך האתר ואפליקציית רשת 13 בזמן השידור החי. התוצאות יקבעו על ידי הקהל (50% מההצבעה), השופטים (25% מההצבעה) והוועדה המקצועית (25% מההצבעה).

התכנית תחל הערב בשעה 21.30. ניתן לצפות בתכנית בשידור חי גם באינטרנט דרך האתר הרשמי של 'רשת 13' – לחצו כאן!

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
מתרגשים? גם אנחנו! עקבו אחרינו גם באינסטגרם שם תוכלו להתעדכן באופן שוטף על כל החדשות והפרטים!!! לחצו כאן!!!

ביום חמישי הציג כל מתמודד מתוך ארבעת הפיינליסטים שני שירים מקוריים שנבחרו עבורו על ידי וועדה מקצועית של תאגיד השידור הישראלי. בסיום הערב כל מתמודד נשאר עם שיר אחד בלבד שאותו יציג שוב גם הערב. לפניכם רשימת המתמודדים:

לחצו על שם השיר להאזנה!

למי צריך לשיב לב?

ספיר סבן, מיכאל בן דוד, אלי חולי וענבל ביבי. צילום: אוהד קב

לכולם! כל אחד מהמתמודד עשוי להפתיע הערב בזמן שיוכרז כנציד ישראל באירוויזיון. יחד עם זאת ענבל ביבי נחשבת לפייבוריטית הגדולה לזכייה באירוויזיון כשגם הגולשים שלנו, הצופים ביוטיוב ומצביעי הסקרים באירופה בחרו בה למקום הראשון.

מיד אחריה מדורג אלי חולי, במקום השלישי מדורג לרוב מיכאל בן דוד ובמקום האחרון נמצאת ספיר סבן. למרות כל הסקרים וההימורים – תחושת בטן שלי אומרת שהערב יהיו הפתעות!
לחלק מהיוצרים יש קשר לשירים שקשורים באירוויזיון:

צליל קליפי – יוצרת "Marionette" – בין יוצרי השיר "Rakata" שיצע עדן אלנה לקראת אירוויזיון 2020 שזכה במקום שלישי.
טל פורר – יוצר "Marionette" – הפיק מוזיקלית את כל הקטעים המוזיקליים שליוו את אירוויזיון 2019 שנערך בתל אביב.
חן אהרוני – יוצר "I.M" – התמודד כזמר בקדם אירוויזיון 2011 עם השיר "אור" שזכה במקום הרביעי.
אסי טל -ייוצר "I.M" – יצר את השיר "Toda La Noche" שבוצע על ידי מיטל דה רזון בקדם אירוויזיון 2013 וזכה במקום שלישי.
גל ג'ו כהן – יוצר "Breaking My Own Walls" – בין יוצרי השיר "Rakata" שיצע עדן אלנה לקראת אירוויזיון 2020 שזכה במקום שלישי.

מתרגשים? גם אנחנו! עקבו אחרינו גם באינסטגרם שם תוכלו להתעדכן באופן שוטף על כל החדשות והפרטים!!! לחצו כאן!!!

 

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!