הערב יתחרו שבעה אמנים במקצה הראשון של קדם האירוויזיון השוודי – המלודיפסטיבלן. בין האמנים נמצאים זמרים מוכרים שהשתתפו בתחרות בעבר. לפניכם קישור לצפייה בשידור.

קדם האירוויזיון הגדול באירופה, המלודיפסטיבלן (Melodifestivalen), קדם האירוויזיון השוודי מתחיל הערב עם המקצה הראשון! חצי הגמר יתקיים באביצ'י ארנה (Avicii Arena) – האולם המארח של אירוויזיון 2000 ואירוויזיון 2016. שבעה מתמודדים יופיעו הערב בחצי הגמר, כאשר שניים מהם יעלו ישירות לגמר ושניים נוספים יעברו לחצי הגמר החמישי (שהוא שלב גלגל ההצלה).

המקצה הראשון יחל בשעה 21:00. לצפייה במלודיפסטיבלן  – לחצו כאן! 

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מתמודדי חצי הגמר ושיריהם (לפי סדר ההופעה):

Malou Prytz – “Bananas
Theoz – “Som du vill
Shirley Clamp – “Let There Be Angels
Omar Rudberg – “Moving Like That
Danne Stråhed – “Hallabaloo
Cornelia Jakobs – “Hold Me Closer
Robin Bengtsson – “Innocent Love

לחצו על השירים כדי לשמוע קטעים קצרים מהשירים שיופיעו הערב.
קצת על האמנים המופיעים בחצי הגמר:

מאלו פריץ (Malou Prytz) – זמרת שוודית בת 18. השתתפה במלודיפסטיבלן 2019 עם השיר "I Do Me", עלתה לגמר מחצי הגמר השני והגיעה למקום ה- 12.

ת'אוז (Theoz) – אחד המשפיענים הגדולים ביותר בשוודיה עם למעלה משני מיליון עוקבים ברשתות החברתיות. הוא פרץ דרך כאמן בשנת 2018, בגיל שתים עשרה בלבד, עם השיר "Het" – הקליפ הנלווה הפך לנצפה ביותר בשוודיה באותה שנה.

שירלי קלאמפ (Shirley Clamp) – זמרת פופ שלאגר בריטית-שוודית. השתתפה 6 פעמים במלודיפסטיבלן, מתוכן עלתה לגמר פעמיים. ב- 2004 הגיעה למקום השני עם השיר "Min kärlek" וב- 2005 הגיעה למקום הרביעי עם השיר "Att älska dig".

עומאר רודברג (Omar Rudberg) – אמן, כותב שירים ושחקן, וחבר לשעבר בלהקת הבנים הגדולה בסקנדינביה – FO&O. כאחת הדמויות הראשיות בסדרה המצליחה "Young Royals", הוא הפך לאהוב מאוד בקרב צופים צעירים והפך לשם עולמי. זוהי השתתפותו השלישית של עומאר במלודיפסטיבלן.

דן שטראהד (Danne Stråhed) – היה חבר במגוון להקות מאז אמצע שנות ה- 70, וכחבר בלהקת הצ'ינוקס (Chinox) היו לו קשרים ללהקת AC/DC. השורשים המוזיקליים שלו במוזיקת ​​פולק שוודית, בדרום אמריקה ובאיים הקריביים.

קורנליה יאקובס (Cornelia Jakobs) – מתעסקת במוזיקה מאז שהייתה בת שבע. בבית הספר היא החלה לנגן בלהקות גראז' רוק שונות והתשוקה שלה לנגן מול קהל נשארה חזקה כתמיד. הוציאה עד כה 9 סינגלים ואלבום בכורה בדרך.

רובין בנגטסון (Robin Bengtsson) – ייצג את שוודיה באירוויזיון 2017 עם השיר "I Can't Go On" והגיע למקום החמישי. בנגטסון השתתף בעונה החמישית של הגרסה השוודית לאמריקן איידול. הגיע למקום החמישי במלודיפסטיבלן 2016 עם השיר "Constellation Prize" ובמקום השמיני במלודיפסטיבלן 2020 עם השיר "Take a Chance".
הגבלות הקורונה בשוודיה יצרו מציאות חדשה בקרב מארגני הקדם, שנאלצו השנה להגביל את קיבולת הקהל באולם ולחלק את היושבים לקפסולות. עקב המצב הנוכחי בוטל סיבוב ההופעות השנתי של המלודיפסטיבלן וכל המשדרים ייערכו השנה בשטוקהולם, בירת שוודיה.

השנה נערכו מספר שינויים בשלבי התחרות השונים בהשוואה לשנים הקודמות.

שינויים בחצאי הגמר:

ההצבעה בשלב המצקים תתבצע באפליקציה כבר במהלך הביצוע של כל שבעת השירים ולא אחרי הביצועים, כאשר לצופים תינתן עד חמש הצבעות בחינם לכל שיר בנפרד. לאחר סיום כל ההופעות, האמן שיקבל את מירב הקולות בסבב ההצבעה הראשון יעלה לגמר – כך שכבר בשלב זה נדע מי הזוכה של חצי הגמר. ששת האמנים שנותרו יעלו לסבב הצבעה שני, בסבב זה הקהל מקבל עד חמש הצבעות נוספות לכל אמן בחינם. התוצאה בסבב ההצבעה השני יקבעו בעזרת ההצבעות מסיבוב ההצבעה הראשון בנוסף לאופן חלוקת ההצבעה בקטגוריות הגיל שבאפליקציה בסבב ההצבעה השני: גילאי 3-9, גילאי 10-15, גילאי 16-29, גילאי 30-44, גילאי 45-59, גילאי 60-74, וגילאי 75 ומעלה. לכל קטגורית גילאים יינתן משקל שווה בהצבעה.

כך שהפיינליסטים יבחרו בשתי דרכים שונות, האמן שמקבל את מירב הקולות בסך הכל בסבב ההצבעה הראשון והאמן שמקבל את מירב הנקודות מכל קטגוריית גיל בסבב השני של ההצבעה. 12 הנקודות מכל טווח גילאים יאמר בעל פה ושאר הנקודות יוצגו בטבלה (בדומה לתוצאות האירוויזיון). בסיום כל מקצה נדע את התוצאות המלאות של כל שיר – כלומר מי הגיע למקום ראשון, שני, שלישי, רביעי וכו'… שני השירים אשר יזכו לעלות לגמר לא יבוצעו שוב לאחר הזכייה בניגוד למה שהיה נהוג עד כה. שני השירים שהגיעו למקומות 3-4 יעלו לשלב חצי הגמר ("גלגל ההצלה").
שינויים בשלב חצי הגמר ("גלגל ההצלה"):

קרבות הדו-קרב המוכרים של שלב "גלגל ההצלה" בוטלו. שמונת השירים שעלו לשלב זה יחולקו בעזרת הגרלה לשני חצאים. לא תהיה חשיבות למיקום השירים בחצאי הגמר (מקום שלישי או רביעי). לכל חצי תפתח הצבעה נפרדת כשמתוך כל חצי, בו מתמודדים ארבעה שירים, יעלו שני שירים לגמר הגדול. התוצאות יתבססו על סמך קטגוריות הגילאים, בדומה לשלב חצאי הגמר, אך הפעם לא ייחשפו התוצאות המלאות וזאת בשל חוסר זמן.

מהו השינוי בגמר?

במהלך 12 ההופעות הקהל יצביע באפליקציה כאשר ניתן להם עד חמש הצבעות לכל שיר בחינם. לאחר שחבר השופטים הבינלאומי יצביע, יינתן לקהל חמש הצבעות נוספות בחינם. כך שהקהל יוכל כבר לדעת 50% מהתוצאה ובהתאם לכך להצביע. בשלב ההצבעה של קהל הצופים ידווחו את התוצאות לפי קטגוריות הגילאים הגילאים. לכל טווח גילאים יש כוח הצבעה שווה, מי שמקבל את מספר ההצבעות הרב ביותר בכל קבוצת גיל מקבל 12 נקודות, השני מקבל 10 נקודות ולאחר מכן 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 ו-1.
תאריכי ה- Melodifestivalen הם:
מקצה ראשון: 5 בפברואר
מקצה שני: 12 בפברואר
מקצה שלישי: 19 בפברואר
מקצה רביעי: 26 בפברואר
חצי גמר ("גלגל הצלה"): 5 במרץ
גמר: 12 במרץ

את כל המופעים צפוי להגיש השנה אוסקר סיה (Oscar Zia) שהשתתף בעצמו פעמיים בתחרות והגיע למקום השמיני במלודיפסטיבלן 2014 ולמקום השני במלודיפסטיבלן 2016.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 61 של שוודיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנים: 1974, 1984, 1991, 1999, 2012 ו- 2015. הזכייה השוודית האחרונה התרחשה בשנת 2015 עם השיר "Heroes" בביצוע של מונס זלמרלוב (Måns Zelmerlöw).הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!