רשת הטלוויזיה הקרואטית חשפה את חוקי ההצבעה וההתנהלות עם נגיף הקורונה בקדם האירוויזיון "Dora 2022". בין היתר, התחרות תתקיים ללא קהל.

בפוסט בפייסבוק הרשמי של קדם האירוויזיון Dora, רשת הטלוויזיה הקרואטית (HRT) הסבירה שהתחרות תתקיים ללא קהל, זו השנה השנייה ברציפות: "בעקבות פניותיכם הרבות לגבי כרטיסים ל- Dora 2022, למרבה הצער, לאור הנהלים האפידמיולוגיים הנוכחיים, התחרות תתקיים ללא נוכחות הקהל באולם. עם זאת, אנו עדיין עוקבים אחר המצב ואם המטה יחליט אחרת, בוודאי נשתף אתכם במידע באופן מידי".

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
ל- HRT יש גם תכנית למקרה שאחד מהאמנים ימצא חיובי לנגיף הקורונה. במקרה שבו שיר אחד או שניים יבטלו את השתתפותם עד ה- 4 בפברואר, את מקומם תופסים ארבעת השירים הרזרביים. במקרה בו חמישה מבצעים או יותר יפרשו לאחר ה- 1 בפברואר, השיר שלהם יבוטל ומספר הטלפון של השיר שלהם לא יהיה פעיל.

במקרה בו אחד האמנים יפתח סימפטומים או ימצא חיובי לקורונה לאחר החזרה הגנרלית ב-16 בפברואר, בחזרה הגנרלית ב-18 בפברואר או בהופעה החיה ב-19 בפברואר, תשודר הקלטת החזרה הגנרלית של האמן.

בסך הכל עשרה חברי שופטים אזוריים יצביעו ב- Dora 2022. חברי השופטים מגיעים מ:

זאגרב (Zagreb)
צ'אקובץ ו-ואראז'דין (Čakovec and Varaždin)
רייקה (Rijeka)
פולה (Pula)
אוסייק (Osijek)
זאדאר (Zadar)
קנין ושיבניק (Knin and Šibenik)
ספליט (Split)
דוברובניק (Dubrovnik)
ווקובאר (Vukovar)
כל חבר שופטים יורכב משלושה אנשים; עובד רשת הטלוויזיה HRT (עורך מוזיקלי או עיתונאי מוזיקה), חבר אחד באיגוד המלחינים הקרואטי וחבר אחד באיגוד המוזיקה הקרואטי. כל שופט ידרג את השירים מהמקום ה-1 עד ה-14 במהלך החזרה הגנרלית ב-18 בפברואר. לאחר סיכום התוצאות של השופטים מכל חבר, ינוקדו עשרת השירים שדורגו במקומות הראשונים בדיוק כמו באירוויזיון (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 ו-12). כל חבר שופטים יעניק 58 נקודות, כך שמספר הנקודות הכולל מהשופטים הוא 580.

לקהל הצופים יש שתי דרכים להצביע:

באמצעות שיחת טלפון –או באמצעות SMS. הצופים יכולים להצביע עד 10 פעמים מאותו מספר וחלון ההצבעה יימשך 10 דקות. מספר הנקודות הכולל שהקהל יעניק הוא 580 נקודות. נקודות ההצבעה לקהל יוענקו בהתאם לאחוז ההצבעות שקיבל כל שיר (למשל אם שיר יקבל 10% מהקולות, הוא יקבל 58 נקודות).

הזוכה ייקבע במהלך השידור החי של קדם האירוויזיון על ידי חבר שופטים והצבעות קהל, שכל אחד מהם יקבע 50% מהתוצאה. במקרה של תיקו, השיר שקיבל יותר נקודות מהצבעת הקהל יוכרז כמנצח. הזוכה בקדם האירוויזיון ייצג את קרואטיה באירוויזיון 2022 בטורינו, איטליה. השירים ישוחררו במועד מאוחר יותר.
רשימת המתמודדים ושיריהם:

Mia Negovetić – “Forgive Me (Oprosti)”
Mia Dimšić – “Guilty Pleasure”
Bernarda – “Here for Love”
Tina Vukov – “Hideout”
Erik Vidović – “I Found You”
Ella Orešković – “If You Go Away”
ToMa – “In the Darkness”
Mila Elegović – “Ljubav”
Roko Vušković – “Malo kasnije”
Marko Bošnjak – “Moli za nas”
Jesse – “My Next Mistake”
Elis Lovrić – “No War”
Zdenka Kovačiček – “Stay on the Bright Side”
Tia – “Voli me do neba”

בנוסף ל-14 האמנים, רשת הטלוויזיה בחרה ארבעה אמנים ושירים כגיבוי, במקרה של פסילה או התחרטות של אחד האמנים המשתתפים:

Karlo Vudrić – "3AM"
Vlatka Burić Dujmović Vyan – "Gladiator"
Totalni Optimizam – "What If"
Stella Scholaja – "Ghost"
קרואטיה באירוויזיון 2021

בקדם האירוויזיון הקרואטי האחרון זכתה הזמרת אלבינה גרצ'יץ' (Albina Grčić) עם השיר "Tick-Tock" על ידי ניקוד שהוענק באופן שווה (חצי-חצי) על ידי השופטים והקהל. הגמר היה שנוי במחלוקת כאשר הזמרת נינה קרליץ' (Nina Kraljić) שהגיעה למקום השני, טענה שאלבינה הייתה המועדפת על מארגני התחרות ולכן זכתה. למרות הטענות, אלבינה ייצגה את קרואטיה באירוויזיון 2021 ברוטרדם, אך מוקמה במקום ה-11 בחצי הגמר, ופספסה עלייה לגמר ב- 5 נקודות בלבד!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 27 של קרואטיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הרביעי בשנת 1996 ו- 1999.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    פרסומת: מחפשים צלם מגנטים? אנחנו כאן בשבילכם!