צליל קליפי, יוצרת השיר "Marionette" שתבצע ענבל ביבי בתחרות לקראת אירוויזיון 2022, מזועזעת מהחרמות שעוברים ילדים בבתי ספר ולכן בחרה לכתוב שיר בנושא. הראיון המלא.

צליל קליפי. צילום: עמית יבלונקה

צליל קליפי כתבה את השיר "Marionette" שתבצע ענבל ביבי בהליך בחירת השיר של ישראל לאירוויזיון 2022. השיר נכתב יחד עם טל פורר, מאי כהן וינון יהל. צליל עוסקת במוסיקה שנים רבות, כותבת ומלחינה לאמנים הגדולים כמו אליעד, עומר אדם, נרקיס ורביב כנר, והיא גם מופיעה יחד עם להקת טיפקס. המעמד המרגש שקשור בתחרות האירוויזיון לא זר לה, היא כתבה יחד עם יוצרים נוספים את השיר "RAKATA" לעדן אלנה, שהגיע למקום השלישי במשדר "השיר שלנו לאירוויזיון 2020".

ברגע שהיא ראתה את ענבל ביבי על המסך של אקס פקטור, מיד ידעה שהיא רוצה לכתוב לה שיר. "רצינו שנגיע הכי רחוק באירוויזיון וענבל נראתה לנו הנוצצת מכולם ועם הסיכויים הכי גדולים לעשות את המשימה הזאת."

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
מתרגשים? גם אנחנו! עקבו אחרינו גם באינסטגרם שם תוכלו להתעדכן באופן שוטף על כל החדשות והפרטים!!! לחצו כאן!!!

ספרי לנו על השיר Marionette.

"בשנתיים האחרונות שלחתי שירים קצביים אבל דווקא השנה בער בנו לעשות משהו שמתעלה על ה- Fun. ענבל רוקדת מהמם ויודעת לעשות הכל, אבל מה שיותר דיבר אלי זה השירים העמוקים והבלדות שהיא עשתה בתכנית. כשאתה רואה את העיניים שלה, אתה רואה הרבה עומקים ודברים שהיא סוחבת איתה. זה יצא החוצה בשירים האלה ולכן החלטנו לכתוב לה בלדה. רצינו לבוא עם קלף של 'רגש', משהו שרלוונטי לכל העולם. השיר מדבר על העצמה לילדים שעברו חרם, ילדים שהם אאוטסיידרים. כל הזמן קפץ לי לראש כתבות שראיתי על חרמות בבתי ספר, על הילדה ששפכו עליה סבון ועוד. זה גמר אותי. הנושא הזה הוא אוניברסלי, ילדים עוברים חרם בכל בתי הספר בעולם והיה בא לי לצעוק את זה בצורה עולמית".

"אפילו יש לי ויז'ן שעל הבמה באירוויזיון נאסוף תמונות של אלפי ילדים מכל העולם שעשו עליהם חרם ואז נעשה מהן מסך נוצץ מאחורה, כמו פסיפס שתהיה תמונת ניצחון על הבמה הכי גדולה בעולם. אם השיר ייבחר לאירוויזיון, אני אתעקש שזה יקרה".

"הנושא הזה של חרמות מאוד התחבר לענבל, בצורה כמעט קוסמית. תשמע סיפור מדהים – הרעיון של ה- 'Marionette' התחיל מסבא שלי שהיה שר לי שיר ילדים צרפתי על מריונטה. כנראה שמשהו במקום הזה של שיר ילדים והנושא של חרמות נצרב בי ולכן היה לזה חיבור מעניין. ממש היום ענבל רשמה לי שגם סבא שלה היה שר לה את אותו שיר בדיוק! זה היה מדהים, שתינו התחלנו לבכות".
זה לא קשה לכתוב שיר כמה יוצרים ביחד?

טל פורר, ינון יהל, מאי כהן וצליל קליפי. צילום: רועי ברקוביץ, משה נחומוביץ, רונה גולדמן, צרי אדמוני

"זה יכול להיות קטסטרופה או יכול להיות הדבר הכי מדהים בעולם. זה עניין של כימיה ודינמיקה בתוך החדר. באנו למטרה מסוימת, עם דד ליין ונכנסנו למשימה, בלי אגו. רק טובת השיר וההנאה מהתהליך עמדו לנגד עינינו. בחרתי את האנשים הכי מתאימים למשימה הזאת, ואני מאוד גאה בתוצאה."

את יודעת איך תיראה ההופעה של ענבל על הבמה?

"אני לא יודעת. זאת תהיה הפתעה לכל היוצרים."

את עוקבת אחרי התגובות ברשתות החברתיות? לוקחת ללב אם יש תגובה שלילית?

"אני אוהבת לקרוא את הביקורות. החובבים חיים את הדבר הזה וזה נהדר. אני גם מגיבה לפעמים בשביל להיכנס לאווירה של האירוויזיון. אני לא נעלבת מהתגובות, אני מאמינה בשיר ובאמת שלו. לפני שנתיים עם 'RAKATA' הבנתי שבסופו של דבר יש רגע אחד על הבמה שקורה בו משהו. וזה גם מה שיקרה הפעם – יש את ענבל וזה יהיה תלוי באיך היא תרגיש, מה נראה על והמסך ואיך יהיה הסאונד. ואם הכל יתחבר אז יהיה קסם."
את צופה באירוויזיון בדרך כלל? יש שירי עבר אהובים?

"אני צופה כל שנה, כמו שכולם צופים. אני מאוד אוהבת את 'Arcade' של דאנקן לורנס. זה שיר מטורף. בנוסף, מגניב לי להבליט גם את השיר של טיפקס – 'Push the button'. כששמעתי אותו בזמנו באירוויזיון לא הבנתי אותו. אבל שמעתי אותו שוב לא מזמן והוא היה נשמע לי שיר גאוני שהקדים את זמנו."

ומה דעתך על השירים של המתמודדים האחרים השנה?

"יש לי יותר מדי חברים שכתבו שירים של המתחרים כך שאם אני אגיד אחד ולא אחר, אז יהיה לי עסק איתם (צוחקת). זה לא רק תחרות בין שירים אלא תחרות בין חברים ואני מפרגנת לכולם. יש המון שירים טובים השנה."

אם השיר שלכם יזכה, את תטוסי עם המשלחת לאירוויזיון?

"קלללל! אני חד משמעית אטוס."

הצביעו לשיר המועדף עליכם בקישור הבא – לחצו כאן!
ההצבעה לשיר אשר ייצג את ישראל באירוויזיון החלה היום ותסתיים במהלך המשדר המיוחד "השיר שלנו לאירוויזיון" שישודר בכאן 11 ב- 3 בפברואר, בו ייבחר שיר אחד לכל אחד מארבעת הפיינליסטים בגמר "אקס פקטור". במשדר יבוצעו בהופעה חיה שני שירים על ידי כל אחד מארבעת המתמודדים ובסופו יכריע הקהל (50% מההצבעה), השופטים (25% מההצבעה) והוועדה המקצועית (25% מההצבעה) על שיר אחד שיבצע כל מתמודד בגמר התחרות שיתקיים יומיים לאחר מכן ברשת 13.

בגמר הגדול, שיערך במוצאי שבת ב- 5 בפברואר, יבצעו המתמודדים את "שיר האירוויזיון" הצופים יתבקשו להצביע לשילוב של הזמר והשיר הטובים ביותר. התוצאות יקבעו על ידי הקהל (50% מההצבעה), השופטים (25% מההצבעה) והוועדה המקצועית (25% מההצבעה).
מתרגשים? גם אנחנו! עקבו אחרינו גם באינסטגרם שם תוכלו להתעדכן באופן שוטף על כל החדשות והפרטים!!! לחצו כאן!!!

 

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!