איזה שיר ייצג את ישראל באירוויזיון? ריכזנו עבורכם את התגובות והסקרים הבינלאומיים לשמונת השירים המועמדים על ייצוג ישראל באירוויזיון. את מי האירופאים הכי אוהבים? כל הפרטים בכתבה.

אלי חולי, ענבל ביבי, ספיר סבן ומיכאל בן דוד. צילום: אוהד קב

תאגיד השידור הישראלי חשף ביום ראשון האחרון את שמונת השירים שיתמודדו בהליך הבחירה הישראלי לאירוויזיון 2022. כל אחד מהפייניליסטים, ענבל ביבי, מיכאל בן דוד, אלי חולי וספיר סבן, קיבל שני שירים מקוריים – והערב במשדר מיוחד בכאן 11 יבחר שיר אחד בלבד עבור כל אחד מהתמודדים.

רגע לפני, ריכזנו לכם את הדעות והתגובות של בלוגרים ואתרי אירוויזיון בינלאומיים על שמונת השירים המתמודדים, כדי לנסות לנבא איזה שיר יקלע לטעמם של האירופאים ברגע האמת.

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
מתרגשים? גם אנחנו! עקבו אחרינו גם באינסטגרם שם תוכלו להתעדכן באופן שוטף על כל החדשות והפרטים!!! לחצו כאן!!!

בכתבה נתמקד בתגובותיהם של:

Noosh – יוטיוברית בריטית-ארמנית שחיה בארצות הברית. ערוץ היוטיוב שלה עוסק בעיקר בתגובות לשירי אירוויזיון וקדמי אירוויזיון.

ESCUNITED – אתר אירוויזיון בו כותבים חובבי אירוויזיון ממדינות שונות (ארה"ב, הולנד, בלגיה, דנמרק ועוד). מתפעלים גם ערוץ יוטיוב שכולל חדשות אירוויזיון ותגובות לשירי אירוויזיון. את סרטון התגובה לשירים הישראליים הגיש מייסד ועורך האתר, מאט פרידריכס (Matt Friedrichs) שחי גם הוא בארה"ב.

הסקרים נלקחו מ:

Wiwibloggs – אתר האירוויזיון הגדול בעולם. האתר הוקם ב- 2009 וערוץ היוטיוב ב- 2010, והוא כולל היום כ- 170 אלף רשומים. האתר מסקר חדשות אירוויזיון וכולל בין היתר סקרים וראיונות עם כוכבי התחרות.

Eurovision World– אתר אירוויזיון העוסק בסקרים, חדשות אירוויזיון ועובדות מעניינות על התחרות.
ענבל ביבי:

ענבל ביבי – "Marionette":

מילים: צליל קליפי ומאי כהן
לחן: צליל קליפי, טל פורר ומאי כהן

ניכר ששני היוטיוברים אוהבים את השיר, ובמקרה או לא – מצאו דימיון לשיריה של הזמרת אריאנה גרנדה. למאט השיר הזכיר גם את שרה אלטו (Saara Aalto), נציגת פינלנד לאירוויזיון 2018. עם זאת, הוא מציין כי השיר לאו דווקא נשמע ישראלי אלא אירופאי, והיה יכול לייצג כל מדינה שהיא.

Noosh: "צמרמורות בכל הגוף", "זה מזכיר לי שירים של אריאנה גרנדה, ואפילו יותר טוב מזה", "היא כבר מוכנה לאירוויזיון".

מאט: "וייבים של אריאנה גרנדה", "מזכיר את שרה אלטו, השיר נשמע אירופאי", "זה שיר טוב שיכולתי לשמוע מכל מדינה".

בסקר שנערך על ידי האתר Wiwibloggs, הגיע השיר למקום הראשון עם 24.45% מההצבעות. באתר Eurovision World השיר דורג במקום הראשון גם כן, עם 4.8 כוכבים מתוך 5, ו- 558 הצבעות.
ענבל ביבי – "Zaza":

מילים ולחן: מאי ספדיה

שני היוטיוברים התלהבו מאוד מהשיר ושמחו שהשיר כולל חלקים אתניים ישראלים. בניגוד לשיר Marionette, הם מרגישים שהשיר ייחודי לישראל. Noosh הולכת רחוק יותר ומצהירה כי השיר נשמע כמו סינגל מספר 1 בעולם, ואף עשוי להפוך לכזה.

Noosh: "אני יודעת שהשיר הזה יהיה פופולרי בכל מקום בעולם", "אנחנו צריכים קצת מוזיקה ישראלית ואני כל כך שמחה שהם שילבו חלקים ישראליים בשיר!", "זה הרגיש כמו שיר אירוויזיון לכל דבר או סינגל מספר 1 בעולם".

מאט: "זה לא סאונד גנרי בכלל, יש שם הרבה טוויסטים", "אופציה מצויינת עבורם, זה שיר מעולה לישראל".

בסקר שנערך על ידי האתר Wiwibloggs, הגיע השיר למקום השני עם 23.71% מההצבעות. באתר Eurovision World השיר דורג במקום השני גם כן, עם 4.6 כוכבים מתוך 5, ו- 486 הצבעות.
אלי חולי:

אלי חולי – "Blinded Dreamers":

מילים ולחן: רובי פאייר ואלי חולי

גם מאט וגם Noosh אהבו את השיר ואת הקול של אלי שהשתלב בו מצויין, אבל למאט היה חסר ה"פיצוץ" הזה בשיר, ועוד כלי נגינה שיוסיפו עניין לרצועת המוזיקה. עוד הוא מציין כי ישראל לא שולחת בדרך כלל שירים בסגנון הזה, ויכול להיות מעניין לשמוע את זה על במת האירוויזיון.

Noosh: "זה כל כך טוב!", "זה נשמע כמו אביצ'י, אבל במובן הטוב של המילה".

מאט: "זה נשמע פופ-רוק כזה, לא משהו שאנחנו רגילים מישראל", "רצועת המוזיקה חסרה קצת- צריך להוסיף עוד כלי נגינה ורגע דרמטי בשיר", "הקול שלו עובד מצוין בשיר".

בסקר שנערך על ידי האתר Wiwibloggs, הגיע השיר למקום השלישי עם 15.45% מההצבעות. באתר Eurovision World השיר דורג במקום השלישי גם כן, עם 4.6 כוכבים מתוך 5, ו- 434 הצבעות.
אלי חולי – "Nostalgia":

מילים ולחן: אלי חולי ורובי פאייר

Noosh לא ציינה הערה ספציפית לגבי השיר, אבל ניכר שהיא אהבה אותו ואת ההפקה שמאחוריו. מאט טוען שעצם זה שהשיר בקצב בינוני עלול לבוא לרעתו ולהפוך אותו לפחות בולט בתחרות, ולכן יצטרך חידוש גרסה לפני שיופיע על במת האירוויזיון.

Noosh: "ההפקה בשני השירים מעולה!"

מאט: "זה טוב, ניכר שהשיר בקצב בינוני ולכן כנראה שהוא לא יבלוט בתחרות", "השיר מתפתח לטובה אבל יצטרך חידוש גרסה".

בסקר שנערך על ידי האתר Wiwibloggs, הגיע השיר למקום החמישי עם 10.08% מההצבעות. באתר Eurovision World השיר דורג במקום החמישי גם כן, עם 4.2 כוכבים מתוך 5, ו- 357 הצבעות.
מיכאל בן דוד:

מיכאל בן דוד – "I.M":

מילים ולחן: חן אהרוני, לידור סעדיה ואסי טל

במפתיע או לא, זה השיר האהוב על שני היוטיוברים מתוך השמונה. Noosh רקדה תוך כדי האזנה לכל השיר, מאוד אהבה את החלק הישראלי-ים תיכוני והשיר קלע לגמרי לטעמה המוזיקלי. גם מאט מראה התלהבות מהשיר, במיוחד כלפי תחילת השיר והתווים הגבוהים שמבצע מיכאל.

Noosh: "שני השירים של מיכאל היו בווייב שלי לגמרי, הם פשוט אני", "זה כל כך קליט!", "אני מרגישה בחיים עכשיו!", "היה לזה סאונד ים תיכוני שממש אהבתי", "אין בזה שום דבר רע, בכל מובן שהוא", "זה השיר האהוב עליי מכל השמונה".

מאט: "ההתחלה הייתה פנטסטית! ככה מתחילים שיר!", "השופטים ימותו על התווים הגבוהים", "זה הבאנגר שאנחנו מצפים מישראל לשלוח".

בסקר שנערך על ידי האתר Wiwibloggs, הגיע השיר למקום הרביעי עם 12.38% מההצבעות. באתר Eurovision World השיר דורג במקום הרביעי גם כן, עם 4.4 כוכבים מתוך 5, ו- 387 הצבעות.
מיכאל בן דוד – "Don't":

מילים ולחן: איליה סיניאסקי

גם מאט וגם Noosh ראו את הפוטנציאל בשיר. Noosh אהבה את הסאונד האירופאי וניכר שנהנתה מהשיר. היא גם התלהבה מרמת הפקת המוזיקה בישראל, מעצם העובדה שזה אפילו לא אחד השירים שצברו הכי הרבה צפיות מתוך השמונה. למאט היה חסר הסאונד הישראלי בשיר, אך אהב את האנרגיות שמיכאל מביא איתו. השיר, לדבריו, צריך חידוש גרסה.

Noosh: "אני אוהבת את הסאונד האירופאי-קיצי בשיר", "יש לו קול מעולה", "זה אפילו לא היה אחד השירים שמדורגים הכי גבוה בתחרות ולחלוטין אהבתי את זה. זה אומר משהו על רמת הפקת המוזיקה בישראל".

מאט: "צריך חידוש גרסה, אבל אני בטוח שישראל תעשה את זה", "אהבתי את האנרגיות המתפתחות בשיר", "זה נשמע כמו גרסת דמו. זה לא רע בכלל ואני יכול לדמיין איך הם מוסיפים צלילים אתניים והופכים את זה למדהים".

בסקר שנערך על ידי האתר Wiwibloggs, הגיע השיר למקום השמיני עם 3.50% מההצבעות. באתר Eurovision World השיר דורג במקום השמיני גם כן, עם 3.9 כוכבים מתוך 5, ו- 309 הצבעות.
ספיר סבן:

ספיר סבן – "Breaking My Own Walls":

מילים ולחן: גל ג׳ו כהן, איל ישי, דיקלה דורי ועידו דנקנר

Noosh התרגשה מאוד מהשיר ונדהמה מהיכולות הקוליות האדירות של ספיר, כמו גם מהסאונד הים תיכוני. מאט לעומתה, לא ממש רואה את הייחוד בשיר ולא ממהר לשפוט אותו לפני שישמע את הביצוע החי לשיר.

Noosh: "הקול שלה מדהים!", "אני מתה על זה! תשמרו את החיבור לשורשים בשיר".

מאט: "זו לא הבלדה הכי מיוחדת ששמעתי אבל זמרת טובה יכולה להפוך את השיר למצוין, מחכה לראות איך היא תשיר בלייב".

בסקר שנערך על ידי האתר Wiwibloggs, הגיע השיר למקום השביעי עם 5.06% מההצבעות. באתר Eurovision World השיר דורג במקום השביעי גם כן, עם 4 כוכבים מתוך 5, ו- 310 הצבעות.
ספיר סבן – "Head Up":

מילים ולחן: אלה דורון, יהל דורון, נעמה גלי כהן ולירון לב

מאט לא חושב שהשיר יתבלט מול השירים הקצביים-אנרגטיים האחרים, ולא מאוד התלהב ממנו בניגוד לשאר השירים. Noosh מסכימה שהשיר מאוד שונה מהשיר הקודם של ספיר, אבל היא דווקא מעדיפה אותו.

Noosh: "וייבים שונים לחלוטין מהשיר הקודם", "מלא אוטוטיון", "אני מעדיפה את זה על השיר הקודם של ספיר".

מאט: "אני מודאג שהשיר יתקשה להתמודד מול כל הבאנגרים בתחרות", "אני צריך לחכות לראות את זה בלייב, לא הייתה לזה השפעה מיידית עליי בניגוד לשאר השירים".

בסקר שנערך על ידי האתר Wiwibloggs, הגיע השיר למקום השישי עם 5.37% מההצבעות. באתר Eurovision World השיר דורג במקום השישי גם כן, עם 4.2 כוכבים מתוך 5, ו- 337 הצבעות.
סיכום:

Noosh: "אני מרגישה שכל אמן מכאן יכול לעשות עבודה מעולה לישראל ולהגיע לאחד מחמשת המקומות הראשונים" "איכות המוזיקה בישראל היא לא מהעולם הזה!"

מאט מדרג: "מקום 3: Marionette, מקום 2: Zaza, מקום 1: I.M".

במפתיע, תוצאות הסקרים ב- Wiwibloggs וב- Eurovision World היו זהות לחלוטין זו לזו!

1. ענבל ביבי – "Marionette"

2. ענבל ביבי – "Zaza"

3. אלי חולי – "Blinded Dreamers"

4. מיכאל בן דוד – "I.M"

5. אלי חולי – "Nostalgia"

6. ספיר סבן – "Head Up"

7. ספיר סבן – "Breaking My Own Walls"

8. מיכאל בן דוד – "Don't"

 

הצביעו לשיר המועדף עליכם בקישור הבא – לחצו כאן!
ההצבעה לשיר אשר ייצג את ישראל באירוויזיון החלה היום ותסתיים במהלך המשדר המיוחד "השיר שלנו לאירוויזיון" שישודר בכאן 11 ב- 3 בפברואר, בו ייבחר שיר אחד לכל אחד מארבעת הפיינליסטים בגמר "אקס פקטור". במשדר יבוצעו בהופעה חיה שני שירים על ידי כל אחד מארבעת המתמודדים ובסופו יכריע הקהל (50% מההצבעה), השופטים (25% מההצבעה) והוועדה המקצועית (25% מההצבעה) על שיר אחד שיבצע כל מתמודד בגמר התחרות שיתקיים יומיים לאחר מכן ברשת 13.

בגמר הגדול, שיערך במוצאי שבת ב- 5 בפברואר, יבצעו המתמודדים את "שיר האירוויזיון" הצופים יתבקשו להצביע לשילוב של הזמר והשיר הטובים ביותר. התוצאות יקבעו על ידי הקהל (50% מההצבעה), השופטים (25% מההצבעה) והוועדה המקצועית (25% מההצבעה).
מתרגשים? גם אנחנו! עקבו אחרינו גם באינסטגרם שם תוכלו להתעדכן באופן שוטף על כל החדשות והפרטים!!! לחצו כאן!!!

 

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!