אלה דורון, יוצרת השיר "Head Up" שתבצע ספיר סבן בתחרות לקראת אירוויזיון 2022, עוקבת אחרי האירוויזיון באדיקות ואפילו הייתה מגיעה להופעות של להקת יורפאלש. בראיון מיוחד היא מספרת על השיר, על הליכי העבודה והתגובות לשיר.

אלה דורון. צילום: דיויד פרל

אלה דורון כתבה את השיר "Head Up" שתבצע ספיר סבן בהליך בחירת השיר של ישראל לאירוויזיון 2022. השיר נכתב יחד עם יהל דורון, נעמה גלי כהן ולירון לב. היא, יהל ונעמה גם כתבו יחדיו את השיר "Can't Stop A Hurricane" לעדן אלנה בשנה שעברה, שהעפיל לשלבים המתקדמים (שלב הדמואים) של הצבעת המאזינים לקראת אירוויזיון 2021.

היא זמרת ויוצרת, עם קריירה בינלאומית, הוציאה ארבעה אלבומי טראנס, מסע הופעות בחו"ל, זמרת הליווי של מוש בן ארי ועוד. בשנת 2014 היא אף היתה מועמדת לייצג את ישראל באירוויזיון והגיעה למקום השני, ביחד עם מאיה בוסקילה, בבחירת הוועדה הפנימית של רשות השידור. לבסוף הוועדה בחרה במיי פיינגולד אבל היא לא מצטערת שלא נבחרה לייצג את ישראל, כי באותה שנה האמן שנבחר היה צריך לממן את הכל לבד וזה היה יותר מדי עבורה.

בשלב מסוים בקריירה החליטה שהיא מעדיפה להיות מאחורי הקלעים ומאז היא כותבת שירים לאמנים אחרים.

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
מתרגשים? גם אנחנו! עקבו אחרינו גם באינסטגרם שם תוכלו להתעדכן באופן שוטף על כל החדשות והפרטים!!! לחצו כאן!!!

ספרי על השיר "Head Up".

"האמת שהשיר הזה, שקלע לטעמה של הוועדה, נכתב רק בכמה שעות. היה לנו בהתחלה שיר אחר אבל הייתה לנו בעיה טכנית עם ההגשה שלו ומצאנו את עצמנו ברגע האחרון בלי שיר. לא רצינו לפספס את ההזדמנות ולכן התכנסנו יום לפני מועד ההגשה, בבית של יהל ונעמה ביישוב 'קציר' והתחלנו לכתוב. במפגש המשותף התחלנו לדבר על כמה החיים שלנו בשנה וחצי האחרונות היו הזויים. המון אנשים מצאו את עצמם ברגעים לא פשוטים, כמעט כולם נפגעו מהקורונה בדרך זו או אחרת. ואז נעמה סיפרה לי שבתקופה הזו היא התחילה להעמיק בעצמה, לחקור וללמוד, ולפתע החלו לצוף בה זיכרונות ילדות שהיא לא זכרה קודם לכן. כל מיני רגעים פחות טובים וכאבים ישנים. אז התחלנו לדבר על זה שגם בתקופות קשות אנחנו צריכים להתמודד, להתקדם הלאה ולחגוג את החיים".

"מתוך זה התחלתי לכתוב כמה משפטים ויהל ונעמה התחילו לעשות ביט מגניב. מיד אחר כך הם התחילו לעבוד על הלחן ותוך עשרים דקות כתבתי את המילים כשהמסר ברור – אנחנו מספיק חזקים בשביל לעמוד בכל משבר. זה בסדר גם להרגיש שלא טוב לפעמים, אבל אנחנו צריכים ללמוד לחיות לצד זה. ויש סביבנו אנשים שתומכים ומחזקים אותנו."

"אנחנו מאוד שמחים שספיר קיבלה את השיר כי היא הביאה משהו מאוד מיוחד. אני חושבת שהשיר גם הפתיע אותה, כי היא רגילה לשיר בלדות גדולות ואיטיות יותר, ופה יש משהו הרבה יותר קצבי, מחוץ לאזור הנוחות שלה. היא באמת נכנסה לזה ועשתה את זה מהמם."

איך מצליחים לעבוד ארבעה אנשים יחד?

"היום זה נהוג שכמה אמנים מתקבצים יחד לכתוב שיר. לכל אחד היה משהו לתרום וזה עבד מצוין. כל התהליך היה שווה בשווה, עם דיאלוג וחיבור מצוין. כולם אמנים מאוד טובים ומוכשרים, זוהי חבורה שהמוסיקה פועמת בעורקיהם. לירון הוא זמר ויוצר בפני עצמו ומאוד מבין אירוויזיון. נעמה סופר מוכשרת וזמרת מטורפת. יהל הוא אמן מדהים ומפיק מטורף, עם יחסי אנוש מצוינים. זה כיף לעבוד עם כאלה אנשים."
יש נוסחה לכתיבת שיר לאירוויזיון?

"יש שיר שהוא 'אירוויזיוני', אבל אני חושבת שהשנים האחרונות באירוויזיון הראו לנו שאין באמת חוקים. אנשים מתחברים לאותנטיות מסוימת ולאמת. בחיים לא היית מדמיין שבחור מפורטוגל יעמוד בשקט וישיר בעדינות המקסימלית שלו שיר עדין וינצח באירוויזיון (סלבדור סובראל שניצח בשנת 2017)."

את יודעת איך תהיה ההופעה של ספיר על הבמה?

"אנחנו לא יודעים כלום. אלה זמני קורונה אז גם המפגשים מאוד מוגבלים. בהפקה ממש מזערו את המפגש עם הזמרים. נפגשנו עם ספיר רק פעם אחת, ובפעמים הבאות הכל היה בזום. אני חייבת לציין שספיר מאוד הפתיעה אותי לטובה בביצוע שלה. עשינו עבודה מאוד יפה על המבטא, והסלסולים שלה מיוחדים מאוד. יש לה הרבה פוטנציאל לשוק הבינלאומי, היא יכולה להביא פופ שתפור למידותיה והיא יכולה להיות דיווה גדולה. אני רוצה להמשיך לכתוב לה גם מעבר לתחרות. יש לה איכויות של כוכבות שהן מעבר לזמן, יש בה קלאס של לנצח, כמו אום כולתום. יש לה את זה ברמות מאוד עמוקות, היא רצינית, עובדת קשה ונותנת את כל הלב."

את עוקבת אחרי התגובות של השיר ברשתות החברתיות?

"כן, אני עוקבת אחרי התגובות ואני רואה שאנשים מאוד מעורבים ואכפת להם. זה די צף איזה שירים יותר פופולאריים ואיזה פחות, אבל הרבה מזה יהיה תלוי גם בהופעה החיה. אני לא לוקחת ללב תגובות פחות טובות כי אני לא זאת שעומדת בחזית. אני בצללים וזה מקום הרבה יותר נינוח."
מה את חושבת על השירים האחרים השנה?

"אני אוהבת את 'I.M' של מיכאל בן דוד. גם כתבו אותו אנשים שאני אוהבת ומיכאל עשה עבודה מאוד יפה עם המבטא שלו. אני חושבת ששני השירים של ענבל מצוינים ואני גם חושבת שהשיר השני של ספיר מאוד יפה."

את צופה באירוויזיונים? אוהבת?

"אני מאוד אוהבת אירוויזיונים, זה ממכר ממש. הייתי הולכת לאוויטה לראות את להקת יורופאלש שעושה מופעי אירוויזיון, והרגשתי שסוף סוף מישהו מבין אותי."

איזה שיר אירוויזיוני משנים עברו את אוהבת במיוחד?

"אני חושבת ש- 'TOY' הוא יצירת מופת. בפעם ראשונה ששמעתי אותו אמרתי שזה שיר שינצח באירוויזיון. זה שונה מכל דבר ששמעתי בחיים שלי."

אם השיר שלכם יזכה, תיסעי לאירוויזיון?

"ברור שאני אסע לאירוויזיון אם השיר ייבחר! חלום שלי זה לשבת בגרין רום ולנופף בדגל ישראל. ואם לא השנה אז שנה הבאה ואם לא שנה הבאה, אז שנה אחר כך. אני לגרין רום עם הדגל – מאוד רוצה להגיע."

הצביעו לשיר המועדף עליכם בקישור הבא – לחצו כאן!
ההצבעה לשיר אשר ייצג את ישראל באירוויזיון החלה היום ותסתיים במהלך המשדר המיוחד "השיר שלנו לאירוויזיון" שישודר בכאן 11 הערב אחרי החדשות, בו ייבחר שיר אחד לכל אחד מארבעת הפיינליסטים בגמר "אקס פקטור". במשדר יבוצעו בהופעה חיה שני שירים על ידי כל אחד מארבעת המתמודדים ובסופו יכריע הקהל (50% מההצבעה), השופטים (25% מההצבעה) והוועדה המקצועית (25% מההצבעה) על שיר אחד שיבצע כל מתמודד בגמר התחרות שיתקיים יומיים לאחר מכן ברשת 13.

בגמר הגדול, שיערך במוצאי שבת ב- 5 בפברואר, יבצעו המתמודדים את "שיר האירוויזיון" הצופים יתבקשו להצביע לשילוב של הזמר והשיר הטובים ביותר. התוצאות יקבעו על ידי הקהל (50% מההצבעה), השופטים (25% מההצבעה) והוועדה המקצועית (25% מההצבעה).
מתרגשים? גם אנחנו! עקבו אחרינו גם באינסטגרם שם תוכלו להתעדכן באופן שוטף על כל החדשות והפרטים!!! לחצו כאן!!!

 

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!