איגוד השידור האירופי מחמיר את "חוק ה- 1 בספטמבר" הנוגע לאיסור חשיפת שירי האירוויזיון לפני ה- 1 בספטמבר. כל הפרטים בכתבה.

איגוד השידור האירופי, הגוף האחראי על שידורי האירוויזיון, שינה את החוק העוסק באיסור חשיפת שירי האירוויזיון לפני ה- 1 בספטמבר, כך חשפה רשת הטלוויזיה האוקראינית (UA:PBS) בעקבות פסילתו של המתמודד לאוד (Laud) בקדם אירוויזיון המקומי.

.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו

 

דובר רשת הטלוויזיה האוקראינית סיפר בראיון ל- KP: "בעבר נאסר על שירים שיצאו מסחרית לפני 1 בספטמבר להתמודד באירוויזיון, אך משנת 2022 השתנה חוק זה: המושג הוצאה מסחרית הוסר, כך שהדגש אינו על המרכיב המסחרי של ההוצאה אלא כל חשיפת שיר לפני 1 בספטמבר אסורה". דבריו של דובר רשת הטלוויזיה מלמדים על כך שאיגוד השידור האירופי החליט לעדכן את חוקי התחרות בהתאם לרוח התקופה, שכן שירים רבים בתקופה זה לא יוצאים מסחרית תחת חברות תקליטים אלא פשוט משוחררים באופן עצמאי ליוטיוב.

כזכור, שירו של לאוד נפסל מהשתתפות בקדם האוקראיני כיוון שיוצר השיר פירסם אותו ביוטיוב כבר ב- 2018. בעבר היו מקרים בהם שירים שנחשפו לפני תאריך זה זכו להשתתף באירוויזיון, במידה ולא זכו לחשיפה גדולה במדיות השונות. דוגמא בולטת לכך היא השיר "1944", שזכה באירוויזיון עבור אוקראינה באירוויזיון 2016 – השיר עלה ליוטיוב בגרסה אחרת, מתוך הופעה של ג'מלה, כשנתיים לפני שנשלח לתחרות ובסופו של דבר לא נפסל כיוון שהסרטון לא נחשף לרבים.

לפי טענתה של רשת הטלוויזיה האוקראינית, דבר חשיפתו של השיר לפני ה -1 בספטמבר התגלה להם במקרה על ידי אוהדי אירוויזיון רק לאחר שהשיר התקבל כבר לקדם והזמר נאלץ לפסול את עצמו מהתחרות כיוון שלא הגיש שירים נוספים לוועדה.

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!