היום בשעה 13.00 תשודר בשידור חי הגרלת חצאי הגמר בה יקבע האם ישראל תתמודד בחצי הגמר הראשון או השני, והאם תשתתף בחלקו הראשון של המופע או לקראת סיומו. כל הפרטים החשובים וההשלכות של ההגרלה על ישראל בכתבה הבאה. 

היום (25 בינואר) בשעה 13.00 (שעון ישראל), יערך טקס חילופי מפתחות הערים המארחות בין רוטרדם לטורינו. בנוסף, תיערך הגרלת חצאי הגמר בה יקבע באיזה חצי גמר תתמודד כל מדינה, ואילו מדינות יתמודדו בחלקו הראשון ובחלקו האחרון של כל חצי גמר. את הטקס ינחו קרולינה די דומניקו (Carolina di Domenic) ומאריו אקמפה (Mario Acampa).

.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו

 

איגוד השידור האירופי (EBU) פרסם בשבוע שעבר את חלוקת המדינות לקבוצות. 36 המדינות המשתתפות בחצאי הגמר חולקו השנה ל- 6 קבוצות. כל קבוצה מכילה מדינות אשר להן מכנה משותף של הצבעה הדדית באירוויזיון או שכנות קרובה. כל קבוצה תחולק לשניים – חצי מהמדינות ישתתפו בחצי הגמר הראשון והחצי השני ישתתפו בחצי הגמר השני. המטרה: למנוע מהמדינות הצבעה משותפת האחת לשנייה בשלב חצי הגמר וליצור "בלוק" שבו מדינות יצליחו להתברג אוטומטית בגמר בשל הצבעה גושית.

ישראל נמצאת באותה קבוצה יחד עם ארמניה, אזרבייג'אן, גאורגיה, רוסיה ואוקראינה. כולן מדינות ברית המועצות לשעבר שנוהגות להצביע זו לזו, ולכן שלוש מהמדינות בקוצה ישובצו לחצי הגמר הראשון ושלוש האחרון לחצי הגמר השני.

 

הגרלת חצאי גמר עשויה להיות מאוד משמעותית עבור ישראל ויתר המדינות. מומלץ שישראל תוגרל לחצי גמר בו משתתפות אזרבייג'אן, הולנד, רומניה, פינלנד, רוסיה, גאורגיה ואוקראינה. אלו מדינות אשר לרוב מנקדות את ישראל. גם צרפת היא בין המצביעות הקבועות לישראל, אך למרות שהיא משתתפות אוטומטית בגמר – היא מצביעה בחצאי הגמר ולכן כדאי שתוגרלו יחד עם ישראל.

גם החלוקה הפנימית של כל חצי גמר, כלומר האם ישראל תשובץ לעלות לבמה בחלקו הראשון של הערב או האחרון, הינה חשובה. למדינות המשתתפות בחלקו השני של הערב יש יתרון גדול מאחר ושירים אלו לרוב זכירים יותר ו"טריים" יותר בראשו של הצופה הממוצע אשר צופה בתחרות ולכן שירים אלה מקבלים לרוב ניקוד גבוה יותר. השתתפות בחלקו השני של חצי הגמר מקנה יתרון, אך החשיבות להשתבץ בחלקו השני של הגמר אף חשובה יותר בשל אורך המופע של הגמר.

באיזה חצי גמר תתמודד ישראל? מול מי תתמודד ישראל? הטקס יערך בשעה 13:00 – אתם מוזמנים להצטרף אלינו כדי להשאר מעודכנים.

אירוויזיון 2022 צפוי להתקיים בטורינו שבאיטליה בתאריכים 10, 12 ו- 14 במאי. 41 מדינות צפויות להשתתף בתחרות.

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!