רשת הטלוויזיה הפורטוגלית חשפה את השירים המתחרים בקדם האירוויזיון המקומי – Festival da Canção 2022.

עשרים השירים המתחרים לייצג את פורטוגל באירוויזיון 2022 בקדם האירוויזיון "Festival da Canção 2022" נחשפו להאזנה. הפסטיבל יורכב שוב משני חצאי גמר, כאשר חצי הגמר הראשון יתקיים ב- 5 במרץ והחצי השני יתקיים ב- 7 במרץ. בכל אחד מחצאי הגמר יעלו חמישה שירים לגמר. הגמר, שיתקיים ב- 12 במרץ, יכלול עשרה שירים והזוכה ייקבע לפי 50% הצבעת הצופים ו- 50% הצבעות של חבר שופטים.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
כל השירים הוקצו לאחד מחצאי הגמר. צוות ההפקה יגדיר מאוחר יותר את סדר ההופעה של השירים.

גם מנחי התוכנית נחשפו. את חצי הגמר הראשון ינחו סוניה אראוחו (Sónia Araújo) וחורחה גבריאל (Jorge Gabriel). את חצי הגמר השני ינחו טניה ריבאס דה אוליביירה (Tânia Ribas de Oliveira) וחוסה קרלוס מאלטו (José Carlos Malato). את הגמר ינחו מנחת אירוויזיון 2018 פילומנה קאוטלה (Filomena Cautela) וכן מנחה "דה וויס" (The Voice) הפורטוגלי ואסקו פלמאירים (Vasco Palmeirim). מנחת השטיח הכחול לאירוויזיון 2018, אינס לופס גונסאלבס (Inês Lopes Gonçalves), תהיה אחראית על הגרין רום.

השירים המשתתפים בחצי הגמר הראשון – 5 במרץ:

השירים המשתתפים בחצי הגמר השני – 12 במרץ:

לחצו על שם השיר להאזנה!
שיטת ההצבעה של 50% הצבעות שופטים ו- 50% הצבעות קהל חזרה לשימוש בקדם, אבל עם חוקים מעט שונים לחצאי הגמר ולגמר הגדול. חבר שופטים והקהל יקבעו אילו שירים יעלו לגמר. במקרה של תיקו, חבר השופטים המקצועי יחליט במי לבחור.

לעומת זאת, בגמר הגדול ההחלטה תקבע על ידי הצבעות קהל ושבע קבוצות אזוריות של שופטים. הפעם, במידה ויהיה תיקו, ההצבעה הטלפונית היא זו שתקבע.
פורטוגל באירוויזיון 2021

באירוויזיון 2021 יוצגה פורטוגל ע"י להקת דה בלאק ממבה (The Black Mamba) עם השיר "Love Is On My Side", לראשונה באנגלית מלאה. הלהקה הגיעה בגמר למקום ה- 12, ההישג השני הכי טוב של פורטוגל מאז אירוויזיון 1998.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 53 של פורטוגל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנת 2017 עם השיר "Amar pelos dois" בביצוע של הזמר סלבדור סובראל (Salvador Sobral).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!