רשת הטלוויזיה המקדונית בחרה באמצעות ועדת מומחים את ששת המתמודדים שישתתפו בקדם האירוויזיון המקומי. השירים יחשפו ב- 28 בינואר.

רשת הטלוויזיה של מקדוניה, MRT, תערוך קדם אירוויזיון שיקרא "Eurosong" בו יתמודדו שישה שירים. השירים המתמודדים יצולמו ויוקלטו מראש כהופעה חיה על במה זהה, בזמן שקהל הצופים וצוות השופטים הבינלאומי יוכל להצביע לשירים המוקלטים – בדומה לשיטת הבחירה של צ'כיה. הזוכה בתכנית יזכה לייצג את מקדוניה הצפונית באירוויזיון 2022.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
סך של 47 שירים הוגשו לקדם האירוויזיון של מקדוניה הצפונית לאירוויזיון 2022. כעת ועדת המומחים של רשת הטלוויזיה צמצמה את הרשימה לשישה בלבד, כפי שמפורט באתר האינטרנט הרשמי שלה.

ועדת המומחים כללה את בוגרת אירוויזיון 2017 ומנחת הטלוויזיה יאנה בורצ'סקה (Jana Burčeska), יחד עם העיתונאים והעורכים המוזיקליים מרי פופובה (Meri Popova), זוראן מירצ'בסקי (Zoran Mirčevski), ביליאנה ניקולובסקה (Biljana Nikolovska), אלכסנדרה יובנובסקה (Aleksandra Jovanovska), מאיה טרפצ'נובסקה (Maja Trpchanovska) וארדיטה אימרי (Ardita Imeri).

תוצאות הגמר יקבעו  על ידי 50% הצבעה של חבר שופטים בינלאומי ו- 50% הצבעת צופים ומאזינים. זוכה הגמר ייצג את מקדוניה בתחרות האירוויזיון 2022 שתתקיים בטורינו.
אלו האמנים, השירים והיוצרים שיתמודדו בקדם האירוויזיון:

1. Kaly (Kalina Velkovska) — “Love and Light”

2. Yon Idy — “Dreams”

3. Lara Ivanova — “Flower of Sorrow”

4. Viktor Apostolovski — “Superman”

5. Andrea Koevska — “Circles”

6. Ris Flower (Boris Cvetanovski) — “Flying to Berlin”
לפי רשימת הכותבים ניתן להבין שהשיר של לארה איוונובה עשוי להיות הפייבוריט הגדול לזכייה שכן מאחוריו עומדים יוצרים גדולים ומוכרים לעולם האירוויזיון. רוברט בילבילוב (Robert Bilbilov) ורובין זימבקוב (Robin Zimbakov), שעומדים מאחורי השיר של לארה כתבו יחד את השיר "Green Forces" שייצג את מקדוניה הצפונית באירוויזיון הילדים 2021 והגיע למקום ה- 9. בילבילוב היה שותף גם בכתיבת השיר "Proud" שביצעה תמרה טובדסקה (Tamara Todevska) באירוויזיון 2019 והגיע למקום 7 בגמר הגדול. בילבילוב כתב גם את השיר "Autumn Leaves" שייצג את מקדוניה ב- 2015.

את השיר של לארה איוונובה עיבד דארקו דימיטרוב (Darko Dimitrov) שמעורב עד כה ב- 12 שירים שהתמודדים באירוויזיון. כמו “Ninanajna” שייצג את מקדוניה הצפונית ב- 2006, “Proud” שהביא למקדוניה את המקום ה- 7 בגמר 2019, ו- “Loco Loco” שהביא לסרביה ב- 2021 את המקום ה- 15. דארקו אחראי גם על השיר שייצג את מונטנגרו באירוויזיון 2022 הקרוב.

דאבור יורדנובסקי (Davor Jordanovski) ווסנה מאלינובה (Vesna Malinova), שכתבו יחדיו את השיר של קאלי (Kaly), כתבו בעבר את השיר הבולגרי לאירוויזיון הילדים 2021 – "Voice Of Love" שהגיע למקום 15. דאבור כתב גם את השיר המקדוני לאירוויזיון 2021 "Here I Stand" שהגיע למקום 15 בחצי הגמר.

ולדימיר דויצ'ינובסקי (Vladimir Dojčinovski), שעומד מאחורי השיר של ויקטור אפוסטולובסקי (Viktor Apostolovski) כתב את השיר "Rusinka" שהגיע למקום 16 בחצי הגמר של אירוויזיון.

אלכסנדר מסבסקי (Aleksandar Masevski), שעומד מאחורי השיר של אנדראה קואבסקה (Andrea Koevska) כתב את השירים המקדוניים לאירוויזיון הילדים בשנים 2016 ("Love Will Lead Our Way" שהגיע למקום 12) ו- 2017 ("Dancing Through Life" שהגיע למקום 12).

השירים עצמם יחשפו ביום שישי ה-28 בינואר במהלך תכנית המוזיקה Stisni Play ב-MTV, החל מהשעה 23:00 (שעון ישראל). ההצבעה המקוונת תתחיל באותו זמן ותימשך שבעה ימים – עד ה- 4 בפברואר. רשת הטלוויזיה MRT עובדת כרגע על הקליפים של השירים שיתפרסמו בפלטפורמה המקוונת להצבעת הקהל.
מקדוניה באירוויזיון 2021

וסיל (Vasil) נבחר לייצג את מקדוניה הצפונית בבחירה פנימית באירוויזיון 2020. בשל ביטול התחרות בחרה רשת הטלוויזיה המקודנית להמשיך את שיתוף הפעולה עם הזמר גם לקראת אירוויזיון 2021, שם בחר לשיר את השיר "Here I Stand" שהגיע בגמר הגדול למקום 15 בחצי הגמר עם 23 נקודות.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 21 של מקדוניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ה- 7 באירוויזיון 2019 השיר "Proud" בביצוע של תמרה טודסקה (Tamara Todevska).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!