רשת הטלוויזיה בלטביה הודיעה כי מיקס גלבאנובסקיס זכה בהצבעה המקוונת והבטיח את מקומו בחצי הגמר של קדם האירוויזיון "Supernova".
הנציג הלטבי לאירוויזיון ייבחר גם השנה דרך קדם האירוויזיון המקומי "Supernova" המשמש לבחירת נציגי לטביה לאירוויזיון החל משנת 2015. רשת הטלוויזיה הלטבית, LTV, הודיעה כי מיקס גלבנובסיקס (Miks Galvanovskis) זכה בהצבעה המקוונת ששימשה לבחור את האמן ה- 17 שמתחרה בקדם האירוויזיון.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשימת האמנים שהיו מועמדים בנוסף למיקס להצטרף לקדם:

 • Antra Stafecka and Atis Ieviņš – “Call the Lights”
 • Dārta Stepanova – “Brīnumzeme” (Wonderland)
 • Edvards Strazdiņš – “Open Road”
 • Katrīna Dimanta – “My Voice”
 • Marta Ritova – “Let Me Go”
 • Mārtiņš Strods – “One More Time”
 • Miks Galvanovskis – “I’m Just A Sinner
 • Rihards Bērziņš – “1+1”
 • Tētis – “Labākie vārdi” (The best words)
 • Toms Kalderauskis – “Naked smile”

זו תהיה הפעם השנייה שמיקס מתחרה בקדם האירוויזיון סופרנובה, כאשר הפעם הראשונה הייתה ב- 2017 שם זכה במקום השמיני שלב רבע הגמר של קדם האירוויזיון.
16 האמנים הנוספים שהבטיחו את מקומם בקדם הם:

לחצו על שם השיר להאזנה!
הרכב המועמדים כולל חמישה משתתפי עבר של תחרות האירוויזיון: ברמודו דיבסטוריס (Bermudu Divstūris) שייצג את לטביה בשנת 2011 בתור Musiqq עם "Angel in Disguise". אמינטה (Aminata), נציגת לטביה ב-2015 עם השיר "Love Injected" וסיימה במקום השישי והמכובד בגמר. וגם כתבה את השירים הלטבים לאירוויזיון בשנים 2016, 2020 ו-2021. להקת BUJĀNS המורכבת מאינטרס בוסוליס (Intars Busulis), נציגת לטביה באירוויזיון 2009 עם "Probka", וריניס סג'נס (Reinis Sējāns) שייצגה את לטביה ב-2006 כחלק מלהקת Cosmos. ראלפס איילנדס (Ralfs Eilands) חלק מהצמד "Mēs Jūs Mīlam", והשתתף באירוויזיון 2013 שם היה חבר בלהקת PeR.

גמר קדם האירוויזיון Supernova 2022 יתקיים ב- 12 בפברואר. תהליך הבחירה של לטביה יחל ב- 5 בפברואר אז יערך חצי גמר ואילו שבוע לאחר מכן יערך הגמר הגדול.

לטביה באירוויזיון 2021

הזמרת סמנתה טינה יצגה את לטביה באירוויזיון האחרון עם השיר "The Moon is Rising" שנבחר בבחירה פנימית לאחר שנמנע מהזמרת להתמודד באירוויזיון 2020 בשל ביטול התחרות. לטביה הגיעה בחצי הגמר למקום 17 ואחרון עם 10 נקודות בלבד. זו הפעם החמישית ב- 13 השנים האחרונות שלטביה מקבלת את המקום האחרון בחצי הגמר.

אירוויזיון 2022: זו תיהיה ההשתתפות ה- 22 של לטביה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום הראשון ב- 2002 שהושג על ידי מארי אן (Marie N) עם השיר "I Wanna". לטביה הייתה הבטחה גדולה מאוד באירוויזיון בשנותיה הראשונות. השתתפותה הראשונה הייתה בשנת 2000 אז זכתה במקום ה- 3. שנתיים לאחר מכן כבר זכתה במקום הראשון. למרות זאת, ב- 11 השנים האחרונות הצליחה המדינה לעלות לגמר רק פעמיים.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!