רשת הטלוויזיה האוקראינית חושפת את 27 האמנים שמועמדים להתמודד בקדם האירוויזיון האוקראיני – "Vidbir 2022". מתוך הרשימה יבחרו שמונה מתמודדים בלבד.
עשרים ושבעה אמנים מועמדים בשלב זה להתמודד בקדם האירוויזיון האוקראיני – "Vidbir 2022". מתוך 284 שירים שהוגשו, רשת הטלוויזיה UA:PBC חשפה את 27 האמנים הנמצאים ברשימה. מתוך 27 האמנים חבר שופטים יבחר בקפידה שמונה מתמודדים שיתמודדו בקדם אירוויזיון בעזרת אודישנים שיערכו לאמנים. שמונת המתמודדים הסופיים וסדר ההופעה יפורסמו בשבוע הבא (24 בינואר).

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
ירוסלב לודיגין (Yaroslav Lodygin), חבר בוועד המנהל של UA:PBC אמר: "בגלל המגיפה, קדם האירוויזיון לא התקיים מאז 2020. במהלך הזמן הזה מוזיקאים אוקראינים צברו אנרגיה וחומרים. כך שמספר ההגשות האיכותיות גדול מאוד! ובכל זאת, לא היו ויכוחים רבים בין חברי הוועדה עד כה והרשימה ארוכה, המאבק הוא על 8 פיינליסטים. אז הויכוחים עוד לפנינו!" גמר Vidbir 2022 יתקיים ב-12 בפברואר. הזוכה ייצג את אוקראינה בתחרות האירוויזיון לשנת 2022 שתתקיים בטורינו, איטליה.

המתמודדים הם:

 1. Alina Pash
 2. AMARIIA
 3. ANTSIA
 4. Barleben
 5. Cloudless
 6. DOdoBro
 7. FIZRUK
 8. Gorim!
 9. IDXO
 10. Kalush Orchestra
 11. LAUD
 12. Laura Marti
 13. Michael Soul
 14. Our Atlantic
 15. Oyedamola
 16. ROXOLANA
 17. Schor
 18. SHY
 19. Skhidzakhid
 20. Sofia Shanti
 21. SOWA
 22. The blue artic
 23. The Tape Machine
 24. Victoria NIRO
 25. Vika Yahych
 26. WELLBOY
 27. Yuliia Timochko
בין המתמודדים ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

קאלוש אורקסטרה (Kalush Orchestra) – הרכב המשלב מוזיקה אוקראינית עממית עם סאונדים מודרניים. בין חברי הלהקה ניתן למצוא את איגור דידנצ'וק (Ihor Didenchuk), שחבר גם בלהקת גו איי (Go_A) שייצגה את אוקראינה בשנה שעברה עם השיר "Shum" שזכה במקום החמישי באירוויזיון.

מייקל סול (Michael Soul) – התמודד בקדם אירוויזיון של בלרוס בשנת 2019 עם השיר "Humanize" שהגיע למקום הרביעי. הוא שימש בעבר גם כזמר ליווי של להקת נאביבנד (Naviband) באירוויזיון 2017.

לאוד (Laud) – או בשמו האמיתי ולדיסלב קראשצ'וק (Vladyslav Karashchuk), התמודד פעמיים בקדם אירוויזיון האוקראיני. בשנת 2018 זכה במקום הרביעי בגמר האוקראיני עם השיר "Waiting", וב- 219 זכה במקום הרביעי בחצי הגמר האוקראיני.

קלאודלס (Cloudless) – הלהקה התמודדה בקדם אירוויזיון האוקראיני בשנת 2020 עם השיר "Drown Me Down" שהגיע למקום הרביעי בחצי הגמר.

אוקראינה באירוויזיון 2021

הזוכים האחרונים בקדם אירוויזיון המקומי היו חברי ההרכב GO_A שזכו בקדם אירוויזיון בשנת 2020 עם השיר "Solovey". חברי ההרכב לא זכו להתמודד עם השיר הזה באירוויזיון בשל ביטול התחרות בעקבות התפרצות מגפת הקורונה אך רשת הטלוויזיה המקומית בחרה להמשיך את שיתוף הפעולה עם חברי ההרכב גם לקראת אירוויזיון 2021. ההרכב ביצע באירוויזיון האחרון את השיר "Shum" שהפתיע והגיע למקום החמישי בגמר הגדול עם 364 נקודות. ההרכב אף הגיע למקום השני בקרב הצבעת הקהל.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!