מפקח האירוויזיון הבכיר לשעבר, יון אולה סאנד, חושף על מאחורי הקלעים לגבי השיקולים השונים ביחס למדינות שאינן משתתפות בתחרות.

מפקח האירוויזיון מטעם איגוד השידור האירופי שסיים את תפקידו לפני כשנה, יון אולה סאנד (Jon Ola Sand), חושף פרטים חדשים על השיקולים השונים של איגוד השידור האירופי בנוגע לכמות המדינות המשתתפות באירוויזיון. בראיון לפודקאסט The Euro Trip דיבר תחילה על קזחסטן והשתתפותה בתחרות, וציין:

"יש עניין רב בקזחסטן להשתתף באירוויזיון אבל לא התקיים דיון רציני כדי לאפשר להם להשתתף. הם לא חלק מאיגוד השידור האירופי ואנחנו לא צריכים להרחיב את היקף המדינות המשתתפות בתחרות".

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
הוא הסביר שבמהלך תשע שנות כהונתו כמפקח בכיר, המדינה היחידה שנחשבה לזכאית להשתתף בתחרות הייתה אוסטרליה מכיוון ש- SBS הינה תאגיד שידור ציבורי כמתבקש בתקנון ובנוסף גם חברה באיגוד השידור האירופי. אוסטרליה הייתה פעילה ונוכחת וכמובן גם שידרה כל מהדורה של התחרות.

לאחר מכן דיבר על קוסובו בתחרות, ואמר:

"שום ניסיון לא נעשה על ידי איגוד השידור האירופי לכלול את קוסובו במכרז. היו כמה דיונים עם רשת הטלוויזיה הציבורית שלהם, אבל אין להם למוסדותיה מעמד שמאפשר להם להשתתף באירוויזיון".
לבסוף, הוא סיים את הראיון בהתייחסות למדינות שהשתתפו בתחרות בעבר (לוקסמבורג, מונקו, אנדורה, סלובקיה וטורקיה) ולאפשרות לראות אותן שוב בשנים הקרובות:

"שוחחנו עם הגופים הנ"ל אבל זה לא בסדר העדיפויות שלנו שהם יחזרו. אין צורך להרחיב את מספר המדינות המתחרות. אבל לטורקיה יש עדיפות על פני מונקו, למשל".

להאזנה לפודקאסט לחצו כאן.

יון אולה סאנד שימש כמפקח בכיר של התחרות מ- 2011 עד 2020. שנה קודם לכן, ב- 2010, הוא היה מנהל ההפקה של האירוויזיון באוסלו.

אירוויזיון 2022 צפוי להתקיים בטורינו שבאיטליה בתאריכים 10, 12 ו- 14 במאי. 41 מדינות צפויות להשתתף בתחרות.

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!