לטביה תבחר את הנציג שלה לאירוויזיון במסרגת קדם האירוויזיון Supernova 2022 שיערך ב- 12 לפברואר.
לפי לוח השנה של אתר האירוויזיון הרשמי, גמר קדם האירוויזיון Supernova 2022 יתקיים ב- 12 בפברואר. תהליך הבחירה של לטביה יתחיל ב- 5 בפברואר אז יערך חצי גמר ואילו שבוע לאחר מכן יערך הגמר הגדול. אחד וגמר. רשת הטלוויזיה של לטביה, LTV, עדיין לא אישרה בפומבי את הפורמט של קדם האירוויזיון, לאחר שהצהירה בעבר שהודעה בנושא תתפרסם בחודש ינואר.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בסך הכל 130 שירים הוגשו לתכנית הבחירה לשנת 2022, מספר ההגשות הגדול ביותר אי פעם. אגנס סטראוס קובלינה (Agnese Strause Kublina), ראש תכניות בידור לילדים ונוער ב- LTV אמרה: "זאת תהיה השנה העשירה ביותר של סופרנובה מבחינת ז'אנרים, השירים שהוגשו נכתבו בז'אנרים שונים: פופ, מוזיקת פולק, מוזיקה אלקטרונית וגם רוק כבד". עד סוף השנה הנוכחית, חבר השופטים של סופרנובה 2022 שנבחר עד ידי LTV יבדוק את משתתפי הקדם וכך יעריכו את מבנה השיר: מקוריות, עיבוד, מסר, התאמה למגמות שיווק, יכולת הזמר, אישיותו, הישגי עבר בתעשייה ופוטנציאל השיר בתחרות. השירים המתחרים בסופרנובה 2022 יחשפו בינואר.
לטביה באירוויזיון 2021

הזמרת סמנתה טינה יצגה את לטביה באירוויזיון האחרון עם השיר "The Moon is Rising" שנבחר בבחירה פנימית לאחר שנמנע מהזמרת להתמודד באירוויזיון 2020 בשל ביטול התחרות. לטביה הגיעה בחצי הגמר למקום 17 ואחרון עם 10 נקודות בלבד. זו הפעם החמישית ב- 13 השנים האחרונות שלטביה מקבלת את המקום האחרון בחצי הגמר.

אירוויזיון 2022: זו תיהיה ההשתתפות ה- 22 של לטביה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום הראשון ב- 2002 שהושג על ידי מארי אן (Marie N) עם השיר "I Wanna". לטביה הייתה הבטחה גדולה מאוד באירוויזיון בשנותיה הראשונות. השתתפותה הראשונה הייתה בשנת 2000 אז זכתה במקום ה- 3. שנתיים לאחר מכן כבר זכתה במקום הראשון. למרות זאת, ב- 11 השנים האחרונות הצליחה המדינה לעלות לגמר רק פעמיים.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!