מרטין אוסטרדהאל, מפקח האירוויזיון, חושף פרטים חדשים על ההכנות לקראת אירוויזיון 2022 בצל התפשטות זן האומיקרון שמדאיג את העולם. כיצד ישפיע הזן החדש על התחרות?

מפקח תחרות האירוויזיון, מרטין אוסטרדהאל (Martin Österdahl), חשף פרטים חשובים על אירוויזיון 2022, זאת כאשר דיבר על אירוויזיון הילדים 2021 בערוץ היוטיוב של OGAE שבדיה. אוסטרדהאל חשף שישנם שני תרחישים על הפרק לגבי אירוויזיון 2022, תלוי בהתפשטות נגיף הקורונה בעולם.
.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
לרגל אירוויזיון הילדים השני מאז פרוץ המגיפה, מרטין אוסטרדהאל השוודי התייחס לראשונה להבדלים בין אירוויזיון הילדים 2020 לאירוויזיון הילדים שהתקיים בפריז לפני מספר ימים:

"בהחלט היו הבדלים. לכל שנה יש אתגרים משלה. בוורשה בשנה שעברה התמזל מזלנו ש- TVP (רשת הטלוויזיה הפולנית) ארגנה את התחרות של 2019 והיה לה את הניסיון הדרוש. כמו כן, המגיפה הייתה בשלב מוקדם בהרבה מאשר כעת. היום אנחנו יודעים יותר על המגיפה, אבל ראינו שלפני שלושה או ארבעה שבועות הופיעה לנו מוטציית האומיקרון שגרמה לכולנו דאגה רבה. הנקודה היא, כשזה מגיע להפקת תכניות טלוויזיה חיות, צריך להיות מוכן לגרוע מכל ולהכין תסריט חלופי. אבל המגיפה מסבכת את המצב".
התרחישים:

בשנה שעברה, איגוד השידור האירופי נתן 4 תרחישים עבור התחרות ברוטרדם בהתאם למצב התחלואה בנגיף הקורונה:
1. אירוויזיון במתכונת רגילה
2. אירוויזיון עם ריחוק חברתי
3. אירוויזיון תחת מגבלות תנועה
4. אירוויזיון תחת סגר

כשנשאל על ארבעת התרחישים של רוטרדם והאם הם יישמרו גם באירוויזיון בטורינו, השיב אוסטרדהאל:

"יש לנו פחות או יותר את אותה גישה משום שאנחנו עדיין באמצע המגיפה. אנחנו התארגנו באותו אופן לתחרות כאן בפריז אבל גם לאירוויזיון באביב בטורינו. למרבה המזל, לא נצטרך להיערך לארבעה תרחישים שונים עבור טורינו, כפי שעשינו ברוטרדם. אולי שניים הם התרחיש הריאלי לטורינו. אנו מקווים שככל שהטמפרטורה תעלה, המגיפה תהיה פחות מסובכת".
הופעות גיבוי מוקלטות:

במקביל, אוסטרדהאל הסביר את החלטת איגוד השידור האירופי לשמור את רעיון הקלטות הופעות גיבוי כתחלופה למקרה שמשהו ישתבש:

"ראינו כעת כיצד המוטציה החדשה השפיעה והובילה להחלת הגבלות חדשות. אנחנו לא יכולים לקחת סיכון שזה יקרה שוב. זו הפקה ענקית. יש 41 מדינות שהולכות להשתתף באירוויזיון באביב. מדובר בהשקעה אדירה מצד RAI (רשת הטלוויזיה האיטלקית), מארגני התחרות. עלינו לדאוג שתהיה תחרות ושידור חי בהקלטה מראש – זה המוצא האחרון כדי שתהיה לנו תחרות".

כשזן האומיקרון מתפשט במהירות לאורכה ולרוחבה של היבשת, התגובות של מרטין אוסטרדהאל נותנות לנו טעימה ראשונה מתוכניות איגוד השידור האירופי ו- RAI לאירוויזיון בטורינו. בכל מקרה, התפתחות המגיפה כל כך בלתי צפויה, שכל תחזית לאירוויזיון 2022 עלולה להיות מסוכנת.

אירוויזיון 2022 צפוי להתקיים בטורינו שבאיטליה בתאריכים 10, 12 ו- 14 במאי. 41 מדינות צפויות להשתתף בתחרות.

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!