איגוד השידור האירופי דורש מרשת הטלוויזיה של אזרבייג'אן הבהרות בנוגע להפרעה למהלך השידור החי של אירוויזיון הילדים בזמן ביצוע השיר הארמני.

במהלך השידור החי של תחרות אירוויזיון הילדים 2021, הפרשנים האזריים שוחחו במהלך כל הביצוע של מאלנה (Maléna), נציגת ארמניה וזוכת אירוויזיון הילדים, ובכך לא נתנו לצופים להתרשם מהשיר הארמני. לאחר שארמניה הוכרזה כזוכה, משתמשי המדיה החברתית של אזרבייג'אן ציינו כי הפרשנים לא אמרו את שמה של ארמניה ובמקום זאת דיברו על הניצחונות הקודמים של אזרבייג'אן, כולל באירוויזיון 2011. הסרטון שפורסם בטוויטר על ידי Esc Discord חושף את המתרחש בפרשנות האזרית במהלך הביצוע של מאלנה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
איגוד השידור האירופי השיב:

"איגוד השידור האירופי נודע לעניין זה וכרגע דורש הבהרות מרשת הטלוויזיה האזרית Ictimai TV. כללי אירוויזיון הילדים מקפידים על יחס הוגן, מכבד ושוויוני לכל המשתתפים ואנו מחויבים להבטיח שכל המשתתפים בתחרות יקבלו את מקומם הראוי".

ארמניה ואזרבייג'אן מסוכסכות מאז 1988 על אזור נגורנו-קרבאך, אזור המוכר כחלק מאזרבייג'אן אך עם רוב אתני ארמני. רוב האזור נשלט על ידי המדינה המתנתקת הרפובליקה של ארטסח (לשעבר רפובליקת נגורנו קרבאך) מאז מלחמת נגורנו קרבאך הראשונה בין 1992 ל-1994. לאחר סכסוך בעוצמה נמוכה במשך 26 שנים, המתיחות בין שתי המדינות הסלימה, וכתוצאה מכך פרצה מלחמת נגורנו-קרבאך השנייה בשנת 2020. מלחמה זו הביאה לכך שאזרבייג'אן זכתה בשטח מסוים מהרפובליקה של ארטסח. למרות שנחתם הסכם הפסקת אש, קיים משבר גבולות מתמשך בין שתי המדינות, וכתוצאה מכך מוצבים כוחות שמירת השלום הרוסיים במסדרון לצ'ין שבין ארמניה לנגורנו קרבאך. המלחמה והמשבר כתוצאה ממנה גרמו לארמניה לפרוש מאירוויזיון הילדים 2020 ומאירוויזיון 2021.
הסכסוך בין שתי המדינות גלש גם לאירוויזיון, למשל במהלך אירוויזיון 2009, כאשר 43 אזריים נחקרו על ידי המשרד לביטחון לאומי על היותם "לא פטריוטים" ו"איום על הביטחון הלאומי", משום שהצביעו עבור ארמניה בתחרות.

עדיין לא ידוע אם רשת הטלוויזיה האזרית İTV תעמוד בפני סנקציות כלשהן מאיגוד השידור האירופי.

נדגיש שארמניה כיבדה את השיר של אזרבייג'אן ושידרה אותו במלואו ללא הפרעות ולכן פעלה בהתאם להוראות, בניגוד לאזרבייג'אן.
מאלנה (Maléna) זכתה באירוויזיון הילדים 2021 עם השיר "Qami Qami" בתחרות שהתקיימה בפריז.
[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!