השירים והאמנים המשתתפים בקדם האירוויזיון הדני – Dansk Melodi Grand Prix יחשפו ב- 10 בפברואר. שמונה אמנים יתמודדו בקדם שיערך ב- 5 במרץ. 

נציגי דנמרק לאירוויזיון 2022 ייבחרו באמצעות קדם האירוויזיון המסורתי, גמר הדאנסק מלודי גרנד פרי (Dansk Melodi Grand Prix), שיערך ב-5 במרץ. מדובר בקדם אירוויזיון שמתקיים מאז 1957 ובעזרתו נבחרו שלושה זוכי אירוויזיון. זמן הגשת השירים כבר החל והסתיים ב- 29 באוקטובר. בקדם האירוויזיון צפויים להתמודד שמונה שירים.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשת הטלוויזיה הדנית, DR, אישרה שהאמנים והשירים המתחרים יחשפו כולם ב- 10 בפברואר. צירוף מקרים או לא, זה אותו תאריך כמו בשנה שעברה. עם זאת, ייתכן שהשירים לא יעברו את אותו תהליך. ברשת הטלוויזיה לא אמרו האם הקהל ישמע את השירים ברדיו הדני לראשונה כמו בשנה שעברה.

בנוסף, לראשונה מזה שלוש שנים, התחרות תתקיים בנוכחות קהל. בעקבות עצות של ממשלת דנמרק, רשת הטלוויזיה DR ביטלה את נוכחות הקהל באולם בשתי המהדורות האחרונות כדי למנוע את התפרצות נגיף הקורונה.

המנחה טינה מולר (Tina Müller) משתפת בתחושותיה: "זהו ערב שבו יש לנו ביחד הזדמנות לערוך מסיבה אמיתית, ולתת צבעים ושמחה מוזיקלית אחד לשני. אני מתרגשת. ה-Dansk Melodi Grand Prix הוא פסטיבל ענק ואחרי שנתיים ללא קהל, אני הכי מצפה לתת לשמונת השירים והאמנים את התמיכה והחגיגה שהם ראויים להם".
דנמרק באירוויזיון 2021

בקדם אירוויזיון הדני האחרון זכו הצמד Fyr & Flamme שביצעו את השיר האייטיזי "Øve Os På Hinanden". הלהקה לא צלחה את שלב חצי הגמר וזכתה במקום ה- 11 בחצי הגמר השני עם 89 נקודות.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 50 של דנמרק באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנים 1963, 2000 ו- 2013. הזכייה האחרונה הייתה בזכות השיר "Only Teardrops" בביצוע של אמילי דה פורסט (Emmelie de Forest).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!