רשת הטלוויזיה האיסלנדית מפרסמת באופן רשמי את התאריך שבו ייחשפו הזמרים המשתתפים.

קדם האירוויזיון האיסלנדי, "Söngvakeppnin" (תחרות השירה), יחזור ב- 2022 אחרי שנת היעדרות. הקדם משמש לבחירת הנציגים של איסלנד לאירוויזיון החל מהצטרפותם לתחרות ב- 1986 ופרט למספר שנים בודדות הנציג לתחרות נבחר באופן קבוע דרך הקדם.

כעת, רשת הטלוויזיה האיסלנדית (RUV) תחשוף את רשימת המתמודדים ב- 29 בינואר.

השנה צפוי לכלול הקדם שני חצאי גמר וגמר:

  • חצי גמר ראשון – 19 בפברואר.
  • חצי גמר שני – 26 בפברואר.
  • הגמר הגדול – 05 במרץ.

158 שירים התקבלו לוועדת הקדם ומתוכם נבחרו עשרה שירים שייקחו חלק בתחרות – חמישה שירים מתוך המסלול הפתוח וחמישה שירים נוספים שנבחרו מתוך רשימה של כותבי שירים שניהלו מגעים עם רשת הטלוויזיה האיסלנדית. כל חצי גמר יכלול חמישה שירים, כאשר שניים מכל מופע יעלו לגמר. שיר אחד מתוך שני חצאי הגמר יבחר גם על ידי חבר שופטים ויתמודד בגמר. בגמר הגדול כל חמשת הפיינליסטים יופיעו בסיבוב הראשון מתוכם יבחרו שניים שיעלו לשלב הסופי על ידי קולות השופטים (50%) והצבעות הקהל (50%). בסיבוב הסופי שני השירים הנבחרים יבוצעו שוב כשהזוכה יבחר על ידי הצבעות הקהל. הקדם צפוי להתקיים במיקום חדש שטרם פורסם, ולא באולפני RVK.

איסלנד באירוויזיון 2021

דאדי פרייר ולהקת גאגנאמאגניד (Daði & Gagnamagnið) יצגו את איסלנד באירוויזיון האחרון עם השיר "10 Years" שנבחר בבחירה פנימית לאחר שנמנע מהם להתמודד באירוויזיון 2020 בשל ביטול התחרות. במהלך השידור החי הוקרנה הופעה מוקלטת של השיר האיסלנדי שהוקלטה במהלך החזרות על בימת התחרות, זאת לאחר שאחד מחברי הלהקה חלה בקורונה ולכן יתר חברי הלהקה נאלצו לשהות בבידוד.

איסלנד הגיעה למקום רביעי בגמר הגדול עם 378 נקודות. מדובר בתוצאה הטובה ביותר עבור איסלנד מאז אירוויזיון 2009.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 34 של איסלנד באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום השני ב- 1999 וב- 2009.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!