רשות השידור המוטנגרית בישרה כי התקבלו 30 שירים שנשלחו לועדה הפנימית לבחירת הנציג לאירוויזיון.

רשת הטלוויזיה המונטנגרית, RTCG, בישרה כי התקבלו 30 שירים שנשלחו על מנת לייצג את המדינה הבלקנית בתחרות האירוויזיון הקרובה. כמות השירים הגבוהה יחסית מעידה על עניין רב במדינה לקראת הקאמבק של המדינה לתחרות, לאחר פרישתה בשנים 2020 ו-2021. נזכיר שבחודש אוקטובר דיווחנו שמונטנגרו בחרה שלא לקיים את הקדם אירוויזיון המקומי, "Montevizija", והשיר לאירוויזיון ייבחר באמצעות וועדה פנימית.

כמו כן, פורסמו שלושת הקריטריונים לפיהם חבר השופטים ידרג את השירים: הקריטריון הראשון הוא השיר – אשר מהווה 50% מניקוד השיר. הקריטריון השני הינו רמת המילים, אשר מהווה 30% מניקוד השיר על ידי הוועדה. ולבסוף, 20% – הפוטנציאל ההפקתי של השיר, הלוקח בחשבון את העובדה כי האירוויזיון הינו מופע וקיימת משמעות רבה כיצד הופעת השיר תצטלם על הבמה. הניקוד המקסימלי ששיר יכול לקבל בועדה הינו 100 נקודות. השיר שיקבל את הניקוד המירבי, ייזכה לייצג את מונטנגרו בתחרות שתיערך השנה בטורינו, איטליה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו

מונטנגרו באירוויזיון 2019

הופעתה האחרונה של מונטנגרו הייתה בתל אביב ב- 2019 כאשר הלהקה די מול (D MOL) ביצעה את השיר "Heaven" (בעברית: "גן עדן"), עמו סיימה במקום ה- 16 בחצי הגמר הראשון עם 46 נקודות.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 12 של מונטנגרו בתחרות, אשר השתתפה לראשונה בשנת 2007 כמדינה עצמאית. המיקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה בתחרות האירוויזיון הוא המקום ה- 13 בגמר אירוויזיון 2015 יחד עם השיר "Adio" שבוצע על ידי קנז (Knez).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!