רשות הטלוויזיה הקרואטית, HRT, סגרה את חלון הגשת השירים לאירוויזיון אחרי שנפתח לפני חודש וחצי.
קרואטיה הודיעה בחודש אוקטובר האחרון על חזרתו של קדם האירוויזיון הותיק, "Dora 2022" (דורה 2022) שישמש גם השנה לבחירת הנציג הקרואטי לאירוויזיון. הקדם שימש לבחירת הנציגים הקרואטים לתחרות החל מהצטרפותם ב- 1993 ועד 2011. לאחר שמונה שנים, בהם נבחרו הנציגים בבחירה פנימית, חזר הקדם ב-2019.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בסוף חודש אוקטובר נפתח חלון הגשת השירים לקדם למשך חודש ימים. בסוף חודש נובמבר החליטה רשת הטלוויזיה הקרואטית להאריך את הדדליין בשבועיים נוספים, וכעת הוא נסגר לאחר חודש וחצי.

בקדם הקרואטי, שצפוי להיערך בחודש פברואר, ישתתפו 14 שירים. הזוכה ייקבע ע"י שקלול של הצבעת השופטים (50%) והצבעת הקהל (50%).

רשת הטלוויזיה הקרואטית טרם פירסמה את תאריך הקדם הרשמי ואת התאריך שבו תיחשף רשימת המשתתפים בקדם.
קרואטיה באירוויזיון 2021

בקדם האירוויזיון הקרואטי האחרון זכתה הזמרת אלבינה גרצ'יץ' (Albina Grčić) עם השיר "Tick-Tock" על ידי ניקוד שהוענק באופן שווה (חצי-חצי) על ידי השופטים והקהל. הגמר היה שנוי במחלוקת כאשר הזמרת נינה קרליץ' (Nina Kraljić) שהגיעה למקום השני, טענה שאלבינה הייתה המועדפת על מארגני התחרות ולכן זכתה. למרות הטענות, אלבינה ייצגה את קרואטיה באירוויזיון 2021 ברוטרדם, אך מוקמה במקום ה-11 בחצי הגמר, ופספסה עלייה לגמר ב- 5 נקודות בלבד!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 27 של קרואטיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הרביעי בשנת 1996 ו- 1999.הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!