מונקו צפויה להשיק ב- 2022 ערוץ טלוויזיה חדש שיחליף את הערוץ הוותיק TMC. האם זה סימן נוסף לחזרתה של המדינה לתחרות?
כזכור, במהלך חודש נובמבר האחרון פורסם תקציב המדינה של מונקו לקראת 2022. חלק מהתקציב כולל הקצאה של 100,000 יורו להשתתפות עתידית של מונקו באירוויזיון 2023. כעת, עם עלייתו של ערוץ הטלוויזיה החדש במהלך שנת 2022, שייקרא Monte-Carlo Riviera, ובהנחה שהתקציב אכן יופנה להשתתפות באירוויזיון – תוכל מונקו לחזור להתחרות באירוויזיון 2023 אחרי 17 שנות היעדרות.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו

 

 נדגיש שהערוץ הנוכחי, TMC, הוא בשליטה מלאה של הטלוויזיה הצרפתית, ואילו הערוץ החדש יהיה בשליטה של ממשלת מונקו. הערוץ החדש צפוי לשדר חדשות, סרטים דוקומנטריים, תכניות אירוח ותכנים שאליהם מתחבר נסיך מונקו – אלברט. כדי להשתתף בתחרות האירוויזיון, תצטרך מונקו להגיש בקשה להצטרף כחברה באיגוד השידור האירופי עד דצמבר 2022.

מונקו השתתפה לראשונה באירוויזיון 1959 ועשתה זאת ברצף עד לשנת 1979, אז התקיים האירוויזיון בישראל. הנסיכות הזעירה ששוכנת בריביירה הצרפתית על גבול צרפת-איטליה אף זכתה באירוויזיון פעם אחת בלבד, באירוויזיון 1971, עם השיר "Un Banc, Un Arbre, Une Rue" שבוצע על ידי סברין (Séverine). מונקו חזרה להתמודד בתחרות בשנת 2003 לאחר 24 שנות היעדרות. המדינה ניסתה את מזלה שלוש פעמים נוספות אך לא צלחה את שלב חצי הגמר ובעקבות זאת פרשה לאחר השתתפות באירוויזיון 2006.הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!