רשת הטלוויזיה הלטבית חושפת כי 130 שירים הוגשו לוועדת הקדם אירוויזיון לשנת 2022, מספר שיא של כל הזמנים.
כזכור, קדם האירוויזיון הלטבי, "Supernova", שהחל את דרכו ב- 2015 – יחזור השנה אחרי שנת היעדרות אחת בעקבות נגיף הקורונה. בתחילת חודש אוקטובר נפתח חלון הגשת השירים לוועדת הקדם, וכיום הוא נסגר בדיוק חודשיים אחרי שנפתח. 130 שירים הוגשו לוועדה ומספר זה נחשב לשיר כל הזמנים בלטביה. נזכיר שבשנת 2020 הוגשו 126 שירים, בשנת 2019 הוגשו 83 שירים ובשנת 2018 הוגשו 93 שירים.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
אגנס שטראוס-קובלינה (Agnese Strause-Kubliņa), ראש תוכניות ילדים, נוער ובידור ברשת הטלוויזיה הלטבית מסרה בתגובה כי הוגשו לקדם שירים ממגוון סגנונות ובין המועמדים ניתן למצוא גם זמרים שכבר ייצגו את לטביה בעבר.

בין 16-24 זמרים צפויים לקחת חלק בקדם שיתפרס השנה על פני שני חצאי גמר וגמר שייערכו במהלך חודש פברואר. פורמט הקדם הרשמי יוכרז במהלך ינואר. בשלב זה, טרם ידוע מתי תתפרסם רשימת המשתתפים בקדם.
לטביה באירוויזיון 2021

הזמרת סמנתה טינה יצגה את לטביה באירוויזיון האחרון עם השיר "The Moon is Rising" שנבחר בבחירה פנימית לאחר שנמנע מהזמרת להתמודד באירוויזיון 2020 בשל ביטול התחרות. לטביה הגיעה בחצי הגמר למקום 17 ואחרון עם 10 נקודות בלבד. זו הפעם החמישית ב- 13 השנים האחרונות שלטביה מקבלת את המקום האחרון בחצי הגמר.

אירוויזיון 2022: זו תיהיה ההשתתפות ה- 22 של לטביה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום הראשון ב- 2002 שהושג על ידי מארי אן (Marie N) עם השיר "I Wanna". לטביה הייתה הבטחה גדולה מאוד באירוויזיון בשנותיה הראשונות. השתתפותה הראשונה הייתה בשנת 2000 אז זכתה במקום ה- 3. שנתיים לאחר מכן כבר זכתה במקום הראשון. למרות זאת, ב- 11 השנים האחרונות הצליחה המדינה לעלות לגמר רק פעמיים.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!