איגוד השידור האירופי צפוי לדרוש גם השנה מכל המדינות המשתתפות להקליט הופעת גיבוי לתחרות בדומה לשנה שעברה, בשל מצב התחלואה באירופה.

הופעות הגיבוי הופיעו לראשונה בתחרות האירוויזיון האחרונה שנערכה בהולנד עקב התפשטות וירוס הקורונה באירופה ובעולם. כזכור, הדבר נועד למעשה לשמש גיבוי במקרה שבו משלחת אחת או יותר לא יוכלו להגיע פיזית לתחרות בהולנד ולהופיע על הבמה הגדולה של התחרות. החלטה זאת שונה מההחלטה שהתקבלה לקראת תחרות אירוויזיון הילדים הקרובה, שבה הוחלט לא לבקש מכל מדינה לצלם הופעת גיבוי לתחרות.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
באירוויזיון 2021, נאלצה המשלחת האוסטרלית להיעדר מהתחרות בהולנד ובמקום להופיע על במת האירוויזיון שודרה הקלטה שצולמה מראש באולפן הטלוויזיה האוסטרלי. מקרה דומה נוסף קרה עם המשלחת האיסלנדית – במהלך החזרות לחצי הגמר הראשון מספר חברי משלחת נמצאו חיובים לקורונה ולכן שודרה בסופו של דבר הקלטה מאחת החזרות, במקום שהזמר והמלווים יופיעו פיזית על הבמה. הדבר לא פגע בהצלחה של איסלנד שסיימה רביעית בערב הגמר.

לאור מצב התחלואה בעולם, טוענים במועדון אוהדי האירוויזיון היווני (OGAE Greece) שגם השנה צפויה כל מדינה לצלם הופעת גיבוי. טרם התקבלה הצהרה רשמית מטעם איגוד השידור האירופאי.

אירוויזיון 2022 צפוי להתקיים בטורינו שבאיטליה בתאריכים 10, 12 ו- 14 במאי. 41 מדינות צפויות להשתתף בתחרות.

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!