רשת הטלוויזיה האסטונית חשפה את עשרת המתמודדים המשתתפים ברבע הגמר השלישי בקדם האסטוני לאירוויזיון 2022. בין המתמודדים סהלין, אלינה נצ'אייבה ולאורי פיהלאפ.




עשרת המתמודדים ברבע הגמר השלישי של הקדם האסטוני – Eesti Laul 2022 נחשפו. רבע הגמר השלישי יערך בשבת הקרובה – 4 בדצמבר בהנחייתם של לאורה פולדברה (Laura Põldvere) ואוט לפלנד (Ott Lepland) – שניהם התמודדו בעבר בתחרות האירוויזיון.

כזכור, עבר הקדם האסטוני השנה שינוי מהותי בפורמט. ארבעה רבעי גמר יתקיימו בשלב הראשון כשבכל משדר יתמודדו עשרה שירים. בסוף כל רבע גמר יעלו חמישה שירים לשלב חצאי הגמר. המתמודדים בכל תחרות יחשפו מידי יום שני לפני רבע הגמר בו האמנים משתתפים.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו




קצת על המנחים:

לאורה פולדברה ייצגה את אסטוניה באירוויזיון 2005 כחלק להקת "סאנטרייב" (מקום 20 בחצי הגמר). בשנים 2007 ו- 2009 הכריזה על הניקוד האסטוני בתחרות. ב- 2017 ייצגה שוב את אסטוניה באירוויזיון 2017 עם השיר "Verona" יחד עם קויט טומה (Koit Toome). למרות שהשיר היה אהוב על רבים הוא לא העפיל לגמר. הזמרת, בת ה- 33, ניסתה לייצג את אסטוניה ופינלנד באירוויזיון מספר פעמים נוספות..

אוט לפלנד ייצג את אסטוניה באירוויזיון 2012 עם השיר "Kuula" והביא למדינה הבלטית את המקום השישי באירוויזיון, שנחשב למקום הטוב ביותר שלהם בעשור הקודם.




המתמודדים המשתתפים ברבע גמר השלישי הם:

•    Alabama Watchdog – “Move On”
•    Sahlene – “Champion”
•    deLULU – “Music Saved My Soul”
•    Elina Nechayeva – “Remedy”
•    Goodreason – “Three Days Ago”
•    Lauri Pihlap – “Take Me Home”
•    Levvis – “Let’s Talk About”
•    Merilin Mälk – “Little Girl”
•    Shira – “Under Water”
•    STEFAN – “Hope”




בין המתמודדים ניתן למצוא זמרים מוכרים:

  • סהלין (Sahlene) – זמרת שוודית שייצגה את אסטוניה באירוויזיון 2002 עם השיר "Runaway" שהביא למדינה את המקום השלישי. סהלין ניסתה לייצג את שוודיה שלוש פעמים: ב- 2003, 2006 ו- 2009 – בכל הניסיונות סיימה בשלב חצי הגמר. סהלין השתתפה באירוויזיון כזמרת ליווי של שוודיה באירוויזיון 1999 ושל מלטה באירוויזיון 2000.
  • אלינה נצ'אייבה (Elina Nechayeva) – ייצגה את אסטוניה באירוויזיון 2018 "La forza" שהגיע למקום השמיני בגמר הגדול.
  • לאורי פיהלאפ (Lauri Pihlap) – זכה באירוויזיון 2001 עבור אסטוניה כחלק להקת 2XL שביצעה את השיר "Everybody". הוא שימש כזמר ליווי של בירגיט (Birgit) האסטונית ב- 2013. לאורי נחשב לזמר מוכר מאוד באסטוניה.
  • סטפן (STEFAN) – הגיע למקום שלישי בגמר האסטוני בשנת 2019 עם השיר "Without you", בנוסף למקום שביעי בגמר האסטוני עם השיר "By my side".
  • שירה (Shira) – הגיעה למקום חמישי בגמר האסטוני בשנת 2020 עם השיר "Out in space".
  • מרלין מאלק (Merilin Mälk) – התמודדה בקדם אירוויזיון של אסטוניה ב- 2020 עם השיר "Miljon sammu". השיר הגיע למקום 4 בחצי גמר.
  • אלבמה ווטשדוג (Alabama Watchdog) – הלהקה התמודדה בחצי הגמר של קדם אירוויזיון 2021 עם השיר "Alabama Watchdog".




לו"ז קדם האירוויזיון האסטוניה:

20 בנובמבר 2021 – רבע גמר ראשון
27 בנובמבר 2021 – רבע גמר שני
4 בדצמבר 2021 – רבע גמר שלישי
11 בדצמבר 2021 – רבע גמר רביעי
3 בפברואר 2022 – חצי גמר ראשון
5 בפברואר 2022 – חצי גמר שני
12 בפברואר 2022 – הגמר

הקדם "Eesti Laul" שימש לאסטוניה כתהליך הבחירה משנת 2009 ומאז בוצעו מספר שינויים בפורמט, הכוללים את הוספת חצי הגמר בשנת 2011 ועלייה של מספר השירים המתחרים מ- 20 ל- 24 בשנת 2019.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 27 של אסטוניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנת 2001 בזכות השיר "Everybody" בביצוע של Tanel Padar, Dave Benton & 2XL.




הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!