רשת הטלוויזיה של רומניה הודיעה כי גמר קדם האירוויזיון Selecţia Naţională יתקיים ב- 5 במרץ, כאשר הליך הבחירה יתפרס על פני ארבעה חודשים.

45 שירים ייתחרו על ייצוג רומניה באירוויזיון 2022, כאשר תהליך הבחירה יחל בדצמבר וימשך עד מרץ. בין התאריכים 21-22 בדצמבר חבר שופטים המורכב מחמישה שופטים יאזין לכל השירים שהתקבלו לקדם. הם יבחרו בסך הכל 45 שירים שיתקדמו לשלב הבא של הבחירה, התוצאות יפורסמו עד ה- 23 בדצמבר.

כל 45 השירים יתחרו אז בחצי גמר בן שני חלקים. מה- 5 עד ה- 10 בפברואר, חבר השופטים והקהל יוכלו להצביע באינטרנט עבור השירים האהובים עליהם. השופטים יבחרו 15 שירים שיעלו לחלק השני של חצי הגמר, בעוד שהקהל יבחר 5 שירים.

ב- 12 בפברואר ייערך חצי הגמר בשידור חי בטלוויזיה, עם הופעות חיות ראשונות מתוך עשרים השירים שנבחרו. במופע זה חבר השופטים יבחר עשרה שירים שיעפילו לגמר, הם יכריזו על הנקודות שלהם לאחר כל הופעה.

ב-5 במרץ ייערך הגמר של קדם האירוויזיון – "Selecţia Naţională". נציג רומניה לאירוויזיון 2022 ייקבע על ידי שילוב של הצבעת קהל והצבעת חבר שופטים.
רומניה באירוויזיון 2021

הזמרת רוקסן, שנבחרה בבחירה פנימית לייצג את רומניה באירוויזיון, ביצעה בתחרות את השיר "Amnesia" שהגיע רק למקום ה- 12 בחצי הגמר עם 85 נקודות. זו השנה השלישית ברציפות בה רומניה לא מצליחה לעלות לגמר האירוויזיון לאחר 17 שנים ברצף בהם כן עלתה לגמר הגדול.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 22 של רומניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום השלישי ב- 2005 וב- 2010.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!