רשימת המתמודדים על ייצוג אוסטריה באירוויזיון צומצמה לשלושה בלבד. אברהרד פורצ׳ר, שאחראי על בחירת הנציג האוסטרי לאירוויזיון, שופך אור על הליך הבחירה השנה ובשנים קודמות.

החיפוש אחר הנציג האוסטרי לקראת תחרות האירוויזיון נופתה מ- 20 מתמודדים לארבעה. נכון לעכשיו, אברהרד פורצ׳ר (Eberhard Forcher), שאמון על בחירת הנציג האוסטרי לאירוויזיון, עדכן שרשימת המועמדים לייצוג המדינה בתחרות, נופתה שוב – מ-4 מתמודדים ל- 3 מתמודדים בלבד. בנוסף הוא מקווה לכך שרשת הטלוויזיה האוסטרית, ORF, תגיע להחלטה סופית בנוגע לבחירת הנציג עד סוף ינואר.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו




השנה הזאת, לעומת שנים קודמות בהן בחרו את הנציג האוסטרי, יותר מסובכת בגלל המגוון והאיכות אשר מוצעים. ב- 2019, חיפושו של אברהרד היתה לא פשוטה עבורו ואף קשה במיוחד, כידוע בסופו של דבר הוא בחר בפאנדה (Pænda). אברהרד טוען: ״היה רק שיר אחד בו יכולתי לדמיין איפה זה עובד״. כוונתו היתה לשיר “Limits”. עוד הוסיף ש״זה היה מצב מסובך מאוד, פאנדה לא הייתה מוכנה לשנות שום דבר בשיר. חשבנו אולי לומר לה ׳היי תקשיבי, השיר יצטרך הצטברות דרמטית…׳ אך היא אינה הייתה עושה זאת וההנהלה אמרה שאין סיכוי.״

לעומת זאת, אברהרד זוכר לטובה את התרגשותו לאחר זכייתו של סזאר סמפסון (Cesár Sampson) בהצבעת השופטים בליסבון 2018 עם השיר “Nobody But You” (שסיים בסוף במקום השלישי). אברהרד כינה את אותו הרגע כמחמם את הלב ומרומם. דיי מצחיק לומר זאת אבל אברהרד דחה גרסה אחרת של השיר שנה לפני כן. ״סזאר היה שנה קודם לכן, אך היה מדובר במשהו שונה מאוד. כמו דיסקו. אמרנו לו  "תקשיב, הפזמון מעולה. מדוע שלא תנסה את זה בשנה הבאה עם פזמון טוב שבאמת מתאים לזה?״

אוסטריה באירוויזיון 2021

את אוסטריה ייצג באירוויזיון האחרון הזמר וינסנט בואנו (Vincent Bueno) יחד עם השיר "Amen". הזמר נבחר בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה האוסטרית. השיר הגיע בחצי הגמר למקום 12 עם 66 נקודות.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 54 של אוסטריה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנים: 1966 ו- 2014. זכייתה האחרונה עם השיר "Rise Like a Phoenix" בוצעה, כידוע, על ידי Conchita Wurst.




הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!