ראש המשלחת של אירלנד לתחרות האירוויזיון בראיון על תהליך בחירת השירים לקדם ופרטים ראשונים על השירים המשתתפים.

רשות הטלוויזיה האירית, RTE, פרסמה לפני חודשיים שתחרות הקדם לבחירת הנציג לאירוויזיון תחזור אחרי היעדרות של שש שנים. בין השנים 2016-2021 נבחר הנציג האירי לתחרות דרך בחירה פנימית והשנה הוחלט להחזיר את הקדם אירוויזיון, לראשונה מ- 2015.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בראיון ראשון, מייקל קלי (Michael Kealy) ראש המשלחת האירית לתחרות, מתייחס לשפת השירים אותם שלחה אירלנד לאורך כל שנות השתתפותה. לדעתו, שליחת שיר בשפה האירית לתחרות יהיה דבר מבורך אך קיים קושי כיוון שרוב כותבי ושולחי השירים מעדיפים לשלוח לתחרות שירים באנגלית ולא בשפה המקומית. לוועדת הקדם נשלחו השנה 320 שירים ומתוכם ישתתפו בקדם חמישה שירים. הוא מציין שנשלחו רק שני שירים בשפה האירית והסיכוי שלהם להתקבל נמוך, אך הוא לא פוסל אפשרות זאת בעתיד.

נציין שאירלנד שלחה לתחרות האירוויזיון שיר בשפה האירית רק פעם אחת, באירוויזיון 1972, וסיים במקום ה- 15. מאז, ולפני כן, כל השירים ששלחה אירלנד לתחרות היו באנגלית. לעומת זאת, מאז שהצטרפה לתחרות אירוויזיון הילדים ב- 2015, אירלנד שולחת שירים בשפתה הרשמית. הקדם האירי צפוי לקחת חלק ב- 21 בינואר. רשימת הזמרים המשתתפים והשירים עצמם יתפרסמו במהלך השבועות הקרובים.
אירלנד באירוויזיון 2021

לסלי רוי (Lesley Roy) יצגה את אירלנד באירוויזיון האחרון עם השיר "Maps" שנבחר בבחירה פנימית. אירלנד הגיעה למקום אחרון (16) בחצי הגמר עם 20 נקודות בלבד. מדובר בפעם השנייה ברציפות שאירלנד זוכה במקום האחרון בחצי הגמר.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 55 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות האירוויזיון בשנת 1965 ומאז הספיקה לזכות 7 פעמים בתחרות. אירלנד היא המדינה עם כמות הזכיות הגבוה ביותר מבין כל המדינות המשתתפות. בנוסף, אירלנד היא המדינה היחידה שזכתה 3 פעמים ברצף (1992, 1993, 1994).

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!