רשת הטלוויזיה הרומנית הודיעה כי רומניה חוזרת תבחר את הנציג המקומי לאירוויזיון 2022 בעזרת הקדם אירוויזיון 'Selecţia Naţională'.

רשת הטלוויזיה הרומנית, TVR, הודיעה שהקדם אירוויזיון המקומי – "Selecția Națională", חוזר לקראת אירוויזיון 2022 לאחר שנערך לאחרונה בשנת 2019. בשנת 2020 בחרה רשת הטלוויזיה המקומית את נציגת רומניה, הזמרת רוקסן (Roxen), בבחירה פנימית כאשר הזמרת הציגה חמישה שירים לבחירת השופטים וקהל הצופים בתכנית מיוחדת שנערכה עבורה. בעוד שב- 2021 רוקסן והשיר נבחרו יחד בבחירה פנימית.

חלון הגשת השירים ל- Selecția Națională יפתח ב- 26 בנובמבר ויסגר ב- 10 בדצמבר. הכללים המלאים לתהליך הבחירה יפורסמו בהמשך. ראש המשלחת הרומנית יוליאנה מרצ'וק (Iuliana Marciuc) סיפרה: "התחרות מציעה הזדמנות לכל אמן שרוצה לייצג את מדינתו על במת תחרות המוזיקה הגדולה בעולם. יש לי ניסיון של כמה משלחות ואני מאוד מאמינה ביכולת שלנו להיכנס לגמר האירוויזיון".

רומניה באירוויזיון 2021

הזמרת רוקסן, שנבחרה בבחירה פנימית לייצג את רומניה באירוויזיון, ביצעה בתחרות את השיר "Amnesia" שהגיע רק למקום ה- 12 בחצי הגמר עם 85 נקודות. זו השנה השלישית ברציפות בה רומניה לא מצליחה לעלות לגמר האירוויזיון לאחר 17 שנים ברצף בהם כן עלתה לגמר הגדול.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 22 של רומניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום השלישי ב- 2005 וב- 2010.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!