במלטה דיווחו כי נעשתה הטייה של טבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2021 במטרה ליצור סיקור תקשורתי חיובי לטובת מלטה. לאחר חקירה ממושכת נמצאה התשובה.
בחודש יוני הורה שר במשרד ראש הממשלה של מלטה, כרמלו אבלה (Carmelo Abela), לבצע ביקורת על הוצאות רשת הטלוויזיה המקומית בכל הקשור לתחרות האירוויזיון השנה. זאת בעקבות טענות לפיהן חלק מהתקציב שימש כדי להטות את טבלאות ההימורים לטובת מלטה במטרה ליצור סביבה באז תקשורתי לקראת התחרות. מלטה הובילה לאורך חודשים בראש טבלאות ההימורים אך בגמר התחרות הגיעה המדינה הקטנטנה רק למקום השביעי. כחצי שנה עברה מאז פתיחת החקירה וכעת מתפרסמות תוצאותיה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
ה"טיימס אוף מלטה" (Times of Malta) דיווח בעבר כי נטען שאזרחים זרים קיבלו כסף כדי להמר על מלטה. כתוצאה מכך, נטען שהשיר שייצג את מלטה באירוויזיון 2021, “Je Me Case”, עלה לראש טבלאות ההימורים. עובדה זו יצרה באז תקשורתי סביב השיר. ‎כמו כן נטען כי רשות התיירות המלטזית חרגה מהתקציב באמצעות הוצאות על מדיה חברתית ותוכן ממומן בכלי תקשורת ברחבי אירופה, אשר קידמו הן את השיר ואת מלטה כאזור תיירותי.

עוד ניטען שזו לא הפעם הראשונה שבמלטה מנסים להטות את טבלאות ההימורים. על פי הדיווחים בשנת 2019 השתמשה מלטה באותה שיטה ואז היא דורגה במקום ה- 8 בטבלאות ההימורים. בסופו של דבר הגיעה מלטה באירוויזיון 2019 רק למקום 14.
העיתון “Malta Independent” מדווח שהחקירה לא מצאה שנעשה ניסיון לתמרן את טבלאות ההימורים. כרמלו אבלה אמר לעיתון, "הביקורת גילתה שכל המעורבים פעלו במסגרת תקנות הרכש שלהם". אבלה הוסיף כי קיימות הגבלות על פרסום הדו"ח ולא הוא לא פורסם במלואו.

יותר מ-650,000 אירו הושקעו בקידום השיר “Je Me Case”, כש- 350,000 אירו הושקעו על ידי רשות התיירות של מלטה ו-300,000 אירו על ידי רשת הטלוויזיה הציבורית.

זו לא הפעם הראשונה שרשת הטלוויזיה של מלטה זוכה לביקורת על הוצאות האירוויזיון שלו. בשנת 2016, רשת הטלוויזיה של מלטה השקיעה כמיליון אירו על השיר “Walk on Water” של אירה לוסקו (Ira Losco). כ- 80,000 יורו הושקעו באפקט הולגרמות שבסופו של דבר לא נעשה בהם שימוש משום שלא פעלו על הבמה כפי שתכונן.

‎למרות הרצון העז של מלטה לזכות באירוויזיון, והתקציבים הרבים שהושקעו בתחרות, מלטה מעולם לא זכתה בתחרות השירים הבינלאומית אך זכתה פעמיים במקום השני בשנים 2002 ו- 2005.
מקור: Wiwibloggs.com
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!