בשעות האחרונות נפוצו דיווחים על חזרתה של מונקו לתחרות האירוויזיון לאחר העדרות של 17 שנים. על פי הדיווחים, מונקו תתמודד באירוויזיון 2023.
מונקו השתתפה לראשונה באירוויזיון 1959 ועשתה זאת ברצף עד לשנת 1979, אז התקיים האירוויזיון בישראל. הנסיכות הזעירה ששוכנת בריביירה הצרפתית על גבול צרפת-איטליה אף זכתה באירוויזיון פעם אחת בלבד, באירוויזיון 1971, עם השיר "Un Banc, Un Arbre, Une Rue" שבוצע על ידי סברין (Séverine). מונקו חזרה להתמודד בתחרות בשנת 2003 לאחר 24 שנות היעדרות. המדינה ניסתה את מזלה שלוש פעמים נוספות אך לא צלחה את שלב חצי הגמר ובעקבות זאת פרשה לאחר השתתפות באירוויזיון 2006.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו

 

 באירוויזיון 2021 זכו שני שירים בשפה הצרפתית במקום השני והשלישי, האם העובדה הזו תרמה לכך שאזרחי מונקו מעוניינים לשוב לתחרות? על פי האתר L'Observateur de Monaco, רשת הטלוויזיה של מונקו, TMC, מתכוננת לקראת חזרתה לתחרות. במסמכים המציגים את חלוקת התקציב של הנסיכות הזעירה ב- 2022, ניתן לראות שסכום של של 100 אלף יורו שוריינו עבור "הרשמה של הנסיכות בתחרות האירוויזיון לשנת 2023".

נזכיר שרק לפני שלושה חודשים הודיעה מונקו שלא תשתתף באירוויזיון 2022, למרות קרבתה הגאוגרפית לאיטליה, כשבהצהרה שניתנה לאתר האירוויזיון Esctoday.com נטען כי "לנסיכות הזעירה אין עיניין לחזור לתחרות בזמן הקרוב".
נציין שההחלטה של מונקו לחזור לתחרות האירוויזיון מפתיעה ביותר, לנוכח העובדה שרשת הטלוויזיה של מונקו לא נחשבת לארגון עתיר תקציבים ובנוסף לכך מדינות זעירות כמו סן מרינו לא זוכות להצלחה גדולה בתחרות. נזכיר שבסן מרינו רשומים רק כ- 40 אלף תושבים בדומה לסן מרינו שאוכלוסייתה מונה כ- 35 אלף תושבים. בנוסף, רק בשנה שעברה שמענו על כך שאנדורה מתכננת לשוב להתמודד באירוויזיון כבר בשנת 2022 אך השתתפות זו לא יצאה לפועל.הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!