קדם האירוויזיון האירי שיתקיים בתכנית "The Late Late Show" לקראת אירוויזיון 2022, צפוי להיערך ב-21 בינואר, לדברי ראש המשלחת.

בחירת השיר האירי לתחרות האירוויזיון לשנת 2022 צפויה להיערך ב-21 בינואר. במסגרת ראיון לפודקאסט "יורו טריפ" (Euro Trip), הצהיר ראש המשלחת האירית, מייקל קלי (Michael Kealy)  כי בחירת השיר צפויה להתקיים ב-21 בינואר 2022, במסגרת הקדם האירי שחוזר למסך ויתקיים בתכנית "The Late Late Show". בשידור זה יוצגו השירים, לבחירת הקהל הרחב.

מייקל קלי הבהיר בדבריו כי התאריך הינו משוער ואינו סופי, "ניתן לציין כי בחירת השיר תתקיים ב-21 בינואר, אך לא לתפוס אותי במילתי על זה." מייקל קלי הוסיף פרטים נוספים לגבי הקדם: "ככל הנראה, בחירת השיר תהיה מורכבת משלושה גורמים: חבר שופטים מקומי, חבר שופטים בינלאומי והצבעת הקהל הרחב. כל אחד מהם ביחס שווה של 33%. בקדם יתחרו חמישה או שישה שירים, על הזכות לייצג אותנו בטורינו." יש לציין כי מייקל קלי הסתייג בראיון זה והוסיף כי ייתכנו שינויים גם באופן הקדם עצמו.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מייקל קלי הבהיר בראיון מדוע אירלנד חוזרת לבחור את נציגה במסגרת התוכנית "The Late Late Show": "ברור שמדובר כאן בעניין של תקציב. הייתי שמח לערוך קדם כמו המלודיפסטיבלן השוודי, המכיל 6 שבועות של חצאי גמר וגמר, אולם הדבר הוא הרבה מעבר לתקציב. RTÉ אינה רשות שידור עשירה, אלא ההיפך הגמור."

כמו כן, קלי הבהיר כי קיבל מסר מחובבי התחרות שרוצים שגם להם תהיה אמירה בבחירת השיר, ורוצים בחירת קהל בדלתיים פתוחות בה יוכלו להביע את דעתם ולהצביע לשיר המועדף עליהם. כמו כן, קלי הוסיף ששקל לבצע קדם עצמאי שייערך בתיאטרון, אולם הסביר שויתר על רעיון זה מאחר והפקה כזו הייתה מונעת מ-RTÉ את האפשרות להפיק את התוכנית "רוקדים עם כוכבים".

כפי שפרסמנו, לקראת אירוויזיון 2022 הוגשו לרשת הטלוויזיה האירית 320 שירים במטרה להשתתף בקדם האירי. לראשונה משנת 2015 אירלנד תערוך בחירה ארצית בשידור חי בטלוויזיה, בו הזוכה יקבע במעורבות הציבור.
אירלנד באירוויזיון 2021

לסלי רוי (Lesley Roy) יצגה את אירלנד באירוויזיון האחרון עם השיר "Maps" שנבחר בבחירה פנימית. אירלנד הגיעה למקום אחרון (16) בחצי הגמר עם 20 נקודות בלבד. מדובר בפעם השנייה ברציפות שאירלנד זוכה במקום האחרון בחצי הגמר.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 55 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות האירוויזיון בשנת 1965 ומאז הספיקה לזכות 7 פעמים בתחרות. אירלנד היא המדינה עם כמות הזכיות הגבוה ביותר מבין כל המדינות המשתתפות. בנוסף, אירלנד היא המדינה היחידה שזכתה 3 פעמים ברצף (1992, 1993, 1994).

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!