למעלה מ- 200 שירים הוגשו לקדם אירוויזיון של סן מרינו – "Una Voca per San Marino". במקביל, נחשפו ארבע מהשמות של השופטים בקטגוריית הזמרים הצעירים.

שינויים מהותיים בשיטת הבחירה של סן מרינו לאירוויזיון: השנה הוחלט בנסיכות הזעירה באירופה לערוך קדם אירוויזיון מרובה משתתפים בו ישתתפו אמנים חדשים וותיקים מכל רחבי העולם. 200 שירים הוגשו בקטגוריית האמנים החדשים והמיון הראשוני יחל כבר בחודש דצמבר כשהגמר הגדול יתקיים ב- 19 בפברואר – אז יבחר השיר והנציג של סן מרינו לאירוויזיון 2022.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
 

רשת הטלוויזיה של סן מרינו הציגה בעבר כיצד יראה הקדם אירוויזיון של סן מרינו: ראשית, המתמודדים יחולקו לשתי קטגוריות: אמנים חדשים ואמנים גדולים. האמנים החדשים יוזמנו להשתתף באקדמיה שתשמש כשלב סינון ראשוני. האקדמיה תתקיים בתאטרון "Titano" שבסן מרינו החל מה- 13 ועד 19 בדצמבר 2021 ובנוסף החל מ- 5 ועד 11 בינואר 2022. בפברואר 2022, יתמודדו המתמודדים הנותרים בסדרה של שלושה חצאי גמר בה יקבעו את תשעת המתמודדים שיעלו לגמר הגדול של " Una Voce per San Marino". כאמור, לקטגוריה זו הוגשו 200 שירים.

את השירים שהוגשו יסנן צוות שופטים מיוחד. בין השופטים ניתן למצוא את:

רוברטה פקאני (Roberta Faccani) היא זמרת איטלקית שהופיעה במספר הפקות תיאטרון מוזיקליות. רוברטה הייתה הסולנית של להקת מתיה בזאר (Matia Bazar), שהגיעה למקום השלישי בקטגוריית הלהקות של הפסטיבל האיטלקי סן רמו בשנת 2005. הלהקה גם ייצגה את איטליה באירוויזיון 1979 אך אז שימשה זמרת אחרת כסולנית.

אמיליו מונדה (Emilio Munda) הוא פזמונאי, מלחין ומפיק איטלקי שכתב שירים עבור אמנים איטלקים רבים ובניהם בוגרות האירוויזיון נינה זילי (Nina Zili) ואיל וולו (Il Volo). אמליו גם עלה פעמיים על הפודיום בפסטיבל סן רמו.

רוברטו קוסטה (Roberto Costa) הוא בסיסט, מהנדס סאונד ומפיק מוזיקלי איטלקי. הוא עבד עבור כמה אמנים איטלקים מפורסמים כולל לוקה ברברוסה (Luca Barbarossa) שייצג את איטליה באירוויזיון 1988.

סטיב ליון (Steve Lyon) הוא מהנדס סאונד ומפיק בריטי שעבד עם אמנים בינלאומיים רבים וחלקם נכנסו לפסטיבל סן רמו.
הגמר הגדול

הגמר הגדול יערך ב- 19 בפברואר בתאטרון "Nuovo" בעיר דוגנה שממוקמת בצפון סן מרינו. בגמר יתמודדו 18 מתמודדים – תשעה שיעלו מתוך קטגוריית האמנים החדשים ותשעה אמנים גדולים שיבחרו בבחירה פנימית על ידי חברת ההפקה האיטלקית "Media Evolution Srl" שתפיק את התחרות. צוות שופטים יקבע את תוצאות התחרות.

התקנון

כל השירים והזמרים חייבים לעמוד בתקנון של איגוד השידור האירופי. המתמודדים לא חייבים להיות מסן מרינו או איטליה – למעשה כל זמר בעולם יכול להתמודד בתחרות. בנוסף, אין מגבלות על שפת השיר. כעת ניתן לדווח שהמדינות שהגישו מספר רב של שירים הם: גרמניה, רוסיה ושוודיה. כמה אמנים מאוסטרליה ומארצות הברית גם הגישו שיר ביחד עם "כשרונות אירופאים שונים".
סן מרינו והקדם אירוויזיון

מאז הצטרפותה של סן מרינו ועד היום, בחרה רשת הטלוויזיה SNRTV את נציגיה בבחירה פנימית, פרט לשנת 2018 – אז זו הייתה הפעם הראשונה והיחידה שערכה קדם אירוויזיון בשם " 1in360".

גם אז יכלו להתמודד מתמודדים מכל רחבי העולם ובין הנציגים ניתן היה למצוא את יהודה גברה הישראלי (שהתמודד גם בקדם אירוויזיון הישראלי בשנת 2013 עם השיר "We're Beautiful" שהגיע למקום הרביעי).

הזוכות בקדם אירוויזיון של סן מרינו ב- 2018, ג'סיקה וג'ניפר ברנינג (Jessika feat. Jenifer Brening), ביצעו בתחרות הבינלאומית את השיר "Who We Are" אך כשלו והגיעו רק למקום ה- 17 בחצי הגמר.
סן מרינו באירוויזיון 2021

נציגת סן מרינו לאירוויזיון 2021, סנהיט (Senhit), נבחרה להתמודד בתחרות האירוויזיון לאחר שנבחרה בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה של סן מרינו לקראת אירוויזיון 2020. באירוויזיון 2021 עלתה המזתר לגמר הגדול של התחרות שם זכתה במקום ה- 22 (מתוך 26) עם השיר "Adrenalina". למרות הציפייה הרבה, לא הצליחה סנהיט לשבור את השיא של סן מרינו באירוויזיון שעומד על המקום ה- 19.
אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 12 של סן מרינו באירוויזיון כאשר מיקומה הגבוה ביותר בתחרות של הרפובליקה הזעירה עד כה הוא המקום ה- 19 אשר ניתן לה באירוויזיון 2019 עבור השיר "Say Na Na Na" אשר בוצע על ידי הזמר הטורקי סרהט (Serhat).

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!