רשת הטלוויזיה הפורטוגלית צפויה לפרסם בשעה 17:00 (שעון ישראל) את רשימת הכותבים והמלחינים של Festival da Canção שמשמש כקדם אירוויזיון.

הכותבים והמלחינים מאחורי השירים המשתתפים בפסטיבל "Festival da Canção", שמשמש כקדם אירוויזיון, צפויים להיחשף היום בשעה 17:00 (שעון ישראל). כזכור, הקדם אירוויזיון המקומי שדרכו בוחרת פורטוגל את הנציגים לתחרות החל מ- 1964, ישמש גם השנה לבחירת הנציג לאירוויזיון.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בשנים האחרונות נבחרים השירים לקדם דרך שני מסלולים: מסלול אחד פתוח לציבור ודרכו אפשר להגיש שירים לוועדה, ומסלול נוסף שבו כותבי שירים ומוזיקאים מקומיים מוזמנים להשתתף ע"י רשת הטלוויזיה של פורטוגל – RTP.

גם השנה יתקיימו שני המסלולים, אך בהרכב קצת שונה – ארבעה שירים ייבחרו לקדם דרך המסלול הפתוח ו- 16 השירים הנותרים יוגשו על ידי היוצרים שיוזמנו להשתתף בתחרות.

בסך הכל צפויים לקחת בתחרות 20 שירים שיתפרסו על פני שני חצאי גמר. בכל חצי גמר ישתתפו 10 שירים, ומכל חצי גמר יעלו חמישה שירים לגמר. בגמר צפויה ההצבעה להתחלק 50% לקהל בבית ו- 50% לצוות השופטים. התחרות תערך בין פברואר למרץ, כמידי שנה. טרם נמסרו תאריכים רשמיים. רשימת הזמרים צפויה להיחשף בשבועות הקרובים.
פורטוגל באירוויזיון 2021

באירוויזיון 2021 יוצגה פורטוגל ע"י להקת דה בלאק ממבה (The Black Mamba) עם השיר "Love Is On My Side", לראשונה באנגלית מלאה. הלהקה הגיעה בגמר למקום ה- 12, ההישג השני הכי טוב של פורטוגל מאז אירוויזיון 1998.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 53 של פורטוגל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנת 2017 עם השיר "Amar pelos dois" בביצוע של הזמר סלבדור סובראל (Salvador Sobral).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!