מפקח האירוויזיון לשעבר, יון אולה סאנד, חושף שרשת הטלוויזיה הטורקית מעולם לא הסבירה לאיגוד השידור האירופי את הסיבה לפרישה מהאירוויזיון.
יון אולה סאנד (Jon Ola Sand), מפקח האירוויזיון שפרש בשנה שעברה, מספר בראיון על מאמציו של איגוד השידור האירופי (EBU) להחזיר חזרה את טורקיה לתחרות לאחר שפרשה ב- 2013. סאנד סיפר לפודקאסט "Eurovision Legends" שרשת הטלוויזיה הטורקית, TRT, מעולם לא הסבירה מדוע החליטה לפרוש מהתחרות לאחר 34 השתתפויות.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
יון אולה סאנד לא מאמין שהסיבה לפרישה היא בשל חוקי התחרות: "הם מעולם לא פנו אלינו, הם אף פעם לא דיברו איתנו". סאנד מספר שאיגוד השידור האירופי פנה מספר פעמים לרשת הטלוויזיה הטורקית בעזרת הדרגים הגבוהים ביותר אך מעולם לא התקבלה תשובה.

חשיפתו של מפקח האירוויזיון לשעבר מפתיעה מאוד בהתחשב בכף שמנכ"ל רשת הטלוויזיה הסביר מספר פעמים בתקשורת הטורקית מדוע המדינה לא משתתפת בתחרות. "הסיבות שגרמו לפרישתנו מהתחרות היא שיטת ההצבעה. כרשת טלוויזיה ציבורית, אנחנו לא יכולים לשדר בשעה 21 בערב, כשילדים עדיין ערים, מישהו כמו הזמר האוסטרי המזוקן שלבוש בשמלה".
לפני כארבעה חודשים דיווחנו על מגעים בין איגוד השידור האירופי לרשת הטלוויזיה הטורקית לקראת חזרה אפשרית של המדינה לתחרות. מנכ"ל TRT חשף אז: "לפני זמן מה קיבלה רשת הטלוויזיה הטורקית החלטה בנוגע לתחרות. ללא שינוי במערכת ההצבעה, טורקיה לא תשתתף שוב. הדירקטוריון עדיין עומד מאחורי החלטה זו אך אנו מדברים שוב עם איגוד השידור האירופי. יש לתחרות מפקח חדש וטוב מצפון אירופה. אני חושב שהאירוויזיון השנה היה מאוד מוצלח ואחרי שנים רבות הם עשו מופע טוב מאוד. עמיתנו החלו בשיחות עם המפקח החדש אך אנו לא יודעים מה יקרה". נראה ששיחות אלו לא הבשילו לידי הסכמות שכן טורקיה לא הודיעה על חזרה לתחרות ואינה מופיעה ברשימת המדינות המתמודדות באירוויזיון 2022.

השתתפותה האחרונה של טורקיה נערכה באירוויזיון 2012 עם השיר "Love Me Back" שבוצע על ידי ג'אן בונומו (Can Bonomo) היהודי אשר הגיע למקום השביעי. לפני פרישתה של המדינה המזרח תיכונית הייתה טורקיה אחת מהמדינות הגדולות שזכו לצפייה אדוקה בתחרות. ב- 2009 זכתה תחרות האירוויזיון לרייטינג של 58.54% צופים כשעשרות מיליונים צפו בתחרות.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!