במונטנגרו נפתח קול קורא להגשת שירים לוועדה שתבחר את הזמר והשיר שייצגו את מונטנגרו באירוויזיון 2022.
כזכור, רשת הטלוויזיה המונטנגרית (RTCG) הודיעה לפני שבועיים על חזרתה לתחרות האירוויזיון אחרי היעדרות של שנתיים. בנוסף, הודיעה רשות הטלוויזיה שאין בכוונתם להחזיר את הקדם הלאומי "Montevizija" ששימש לבחירת הנציגים בין 2018-2019, אלא לבחור ישירות בזמר לתחרות כמו שנעשה בין 2012-2017.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו

לפי הקול הקורא, הגשת השירים פתוחה לכל הכותבים במדינה שיוכלו להגיש עד שני שירים לוועדה הבוחרת. על כותבי השירים והמלחינים להיות תושבי מונטנגרו. כדי לתת הזדמנות שווה לכולם הוחלט להגיש את השירים בעילום שם, כך שהוועדה הבוחרת תהיה שיוויונית כלפי כל מגישי השירים. ניתן להגיש שירים לוועדה עד ה- 10 בדצמבר. נכון לרגע זה, לא נמסר מתי ייחשף השיר לתחרות.

מונטנגרו באירוויזיון

הופעתה האחרונה של מונטנגרו הייתה בתל אביב ב- 2019 כאשר הלהקה די מול (D MOL) ביצעה את השיר "Heaven" (בעברית: "גן עדן"), עמו סיימה במקום ה- 16 בחצי הגמר הראשון עם 46 נקודות.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 12 של מונטנגרו בתחרות, אשר השתתפה לראשונה בשנת 2007 כמדינה עצמאית. המיקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה בתחרות האירוויזיון הוא המקום ה- 13 בגמר אירוויזיון 2015 יחד עם השיר "Adio" שבוצע על ידי קנז (Knez).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!