רשות הטלוויזיה האיטלקית, RAI, מפרסמת את חוקי פסטיבל סן רמו 2022, הכוללים מבנה מופע חדש ושינוי בפורמט ההצבעה.

במקביל להכנות לאירוח אירוויזיון 2022 בטורינו, איטליה תקיים גם השנה את פסטיבל סן רמו המסורתי שדרכו ייבחר הנציג האיטלקי הבא לאירוויזיון. השנה תתקיים המהדורה ה- 72 של הפסטיבל ואם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, הזוכה במקום הראשון ייצג את איטליה במגרש הביתי.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשת הטלוויזיה מאשרת שבתחרות השנה ייקחו חלק 24 זמרים – 22 מתוכם אמנים גדולים ומוכרים ושני זמרים נוספים שיצטרפו לתחרות דרך מסלול "Sanremo Giovani", מסלול לזמרים חדשים ומתחילים. בשונה מהפעמים הקודמות, לא יהיו השנה בתחרות שני מסלולים נפרדים לאומנים וותיקים ולאומנים מתחילים. ככל הנראה הדבר הוחלט בעקבות הביקורת של הזמרים הוותיקים בתחרות שטענו שהאומנים המתחילים מקבלים יותר פוקוס.

נדגיש שמקטגוריית האמנים הצעירים יוצאים זמרים גדולים שחלקם התמודד באירוויזיון: פרנצ'סקו גבאני (Francesco Gabbani), ארמל מטה (Ermal Meta), אירמה (Irama) ומחמוד (Mahmood) כולם התמודדו בקטגוריית הצעירים ואף התמודדו זה מול זה באותה השנה ב- 2016, כשהזוכה היה פרנצ'סקו גבאני ומחמוד הגיע רק למקום הרביעי.
שינויים שנכנסו השנה לתחרות – ערב הקאברים המסורתי, שבו מבצעים הזמרים המשתתפים גרסאות כיסוי לשירים מוכרים, הוזז ליום שישי. בנוסף, לתזמורת שלוקחת חלק בפסטיבל לא יהיה חלק בהצבעה ומי שיהיה אחראי על ההצבעות בשני הלילות הראשונים של הפסטיבל הם העיתונאים במרכז העיתונות.

חלק גדול מבחירת השירים והזמרים המשתתפים יהיה נתון לידיו של אמדאוס, מנהל הפסטיבל הוותיק, שיעזור לבחור את השירים האיכותיים והמתאימים ביותר לפסטיבל. כך על פי ההודעה הרשמית שפורסמה.

פסטיבל סן רמו 2022 ייחל את דרכו ב- 1 בפברואר וככל הנראה ייבחר את הנציג לתחרות ב- 5 בפברואר בגמר הגדול. במידה והזוכה בתחרות לא יירצה לנסוע לאירוויזיון תבחר הוועדה שיר אחר מתוך הפסטיבל. פרטים נוספים על הזמרים המשתתפים בפסטיבל יפורסמו בשבועות הקרובים.
איטליה באירוויזיון 2021

להקת מונסקין (Måneskin) יצגה את איטליה באירוויזיון האחרון עם השיר "Zitti e buoni" שזכה במקום הראשון בתחרות. הלהקה נבחרה במסגרת הסן רמו האיטלקי. זו הפעם השלישית שאיטליה זוכה באירוויזיון לאורך 65 שנות קיומה.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 47 של איטליה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנים 1964, 1990 ו- 2021.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!