מלטה מוותרת על ה"אקס פקטור" וחוזרת לפורמט הקדם אירוויזיון המסורתי לקראת אירוויזיון 2022. מלטה קוראת לזמרים ויוצרים להתחיל לשלוח שירים לתחרות.
רשת הטלוויזיה של מלטה, TVM, הודיעה שהקדם אירוויזיון המלטזי "The Malta Eurovision Song Contest" חוזר לאחר שבשנים 2019 ו- 2020 נבחר הנציג המקומי בעזרת הגרסה שלהם ל"אקס פקטור". ההחלטה להיפרד מתוכנית הריאליטי התקבלה כבר בחודש יוני.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מאז 1971 ועד 2018 בחרה מלטה את נציגיה בעזרת קדם אירוויזיון רב משתתפים בהם הציגו מתמודדים שונים שירים מקוריים (נדגיש שמלטה לא השתתפה בין השנים 1977-1990). לתחרויות הקדם אירוויזיון היו פורמטים שונים ושמות שונים: "Malta Song for Europe", "Malta Eurovision Song Contest" ו- "Malta Eurosong".

עשרים ושניים שירים יתמודדו בחצי הגמר של MESC השנה ומתוכם 16 שירים יעלו לגמר. את השירים לתחרות ניתן לשלוח החל מהיום למשך חודשיים – עד ה- 15 בדצמבר. את תקנון התחרות ניתן למצוא בקישור הבא. מועד הקדם אירוויזיון המקומי טרם פורסם.
מלטה באירוויזיון 2021

דסטיני (Destiny) נבחרה לייצג את מלטה באירוויזיון 2020 לאחר שזכתה בגרסה המקומית של "אקס פקטור". בשל ביטול התחרות החליטה רשת הטלוויזיה הסלובנית לבחור בזמרה בבחירה ישירה לייצג את המדינה גם באירוויזיון 2021.

דסטיני ייצגה את מלטה באירוויזיון 2021 ברוטרדם עם השיר "Je Me Casse" שהיה לפייבוריט לזכייה לפני התחרות, אך לבסוף דורגה רק במקום שביעי בגמר הגדול עם 255 נקודות!

אירוויזיון 2022: השנה תהיה ההשתתפות ה- 34 של מלטה בתחרות האירוויזיון, כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה מלטה הוא המקום השני בשנת 2002 וב- 2005.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!