ארבעים שירים שבוצעו על ידי 25 זמרים שונים הוגשו לרשת הטלוויזיה היוונית בניסיון לייצג את המדינה באירוויזיון. כל הפרטים על הליך הבחירה היווני.

רשת הטלוויזיה היוונית (ERT), שתבחר את נציגה לאירוויזיון 2022 בבחירה פנימית, קיבלה 40 שירים מ- 25 זמרים שונים עבור אירוויזיון 2022 – זאת במהלך חלון הזמנים להגשת שירים שהסתיים ב- 10 באוקטובר.

 
רוצים להשאר מעודכנים בכל חדשות "אקס פקטור"?
הכנסו לקישור הבא!
ביוון מתכננים לבחור את השיר לאירוויזיון בשני שלבים. וועדת שופטים תשפוט את השירים שהוגשו ותבחר מתוכם את 3 או 4 השירים הטובים ביותר. וועדת השופטים תכלול מספר רב יותר של חברים מאשר בשנים קודמות.

לאחר שיבחרו השירים הטובים ביותר תפגוש רשת הטלוויזיה היוונית את האמנים שעומדים מאחורי השירים עימם תדון על התכנונים לקראת האירוויזיון: כיצד צפוי להראות השיר על הבמה, גרסאות סופיות, קידום השיר וכדומה. המרכיבים הללו יילקחו בחשבון בהליך הבחירה של רשת הטלוויזיה.

בניגוד לשנים קודמות, ביוון רוצים לבחור בזמר ובשיר לפני סיום שנת 2021 כדי "להרוויח" זמן רב יותר כדי להתכונן ולקדם את השיר בתחרות.יוון באירוויזיון 2021

סטפניה (Stefania) יצגה את יוון באירוויזיון האחרון עם השיר "Last Dance" שנבחר בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה היוונית. יוון הגיעה באירוויזיון למקום ה- 10 בגמר הגדול עם 170 נקודות. זו הייתה הפעם הראשונה מאז 2013 שיוון התברגה בעשירייה הראשונה.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 42 של יוון באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנת 2005 עם השיר "My Number One" שבוצע על ידי הלנה פאפאריזו (Helena Paparizou).
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    פרסומת: מחפשים צלם מגנטים? אנחנו כאן בשבילכם!