לידיה קופניה מעוניינת לשוב לתחרות האירוויזיון לאחר שכבר ייצגה את פולין באירוויזיון 2009 וכשלה לעלות לגמר.

נציגת פולין באירוויזיון 2009, לידיה קופניה (Lidia Kopania), מקווה לשוב עוד השנה לתחרות שתתקיים בטורינו. הזמרת עדכנה את תחנת השידור Telwizji ATV שהציעו לה שיר מתאים. בשבוע שעבר לידיה הקליטה את השיר והיא מתכוונת להגיש אותו לוועדה כחלק מהליך הבחירה של פולין לאירוויזיון 2022.

זו לא פעם ראשונה שלידיה מנסה לשוב לתחרות. ב- 2018 וב- 2019 לידיה הגישה שירים לרשת הטלוויזיה הפולנית אך השירים לא התקבלו.

לידיה קופניה נולדה ב- 12 במאי 1978 בעיר קולושקי בפולין. היא השתתפה בקדם אירוויזיון הפולני לאירוויזיון 2009 עם בלדה בשם "I Don't Wanna Leave". לאחר שסיימה במקום השני בקרב השופטים ומקום ראשון בהצבעת הצופים, הצליחה לידיה לנצח בתחרות המקדימה ולייצג את פולין באירוויזיון 2009. בשלב חצי הגמר לידיה סיימה רק במקום ה- 12 ולא העפילה לגמר.

כל המעוניין להשתתף בהליך הבחירה של פולין לאירוויזיון, צריך להגיש שיר עד ה- 20 בנובמבר. השיר הזוכה ייבחר על ידי חבר שופטים בבחירה פנימית דו-שלבית. חבר מושבעים המורכב מ- 5 אנשים יבחר תחילה שירים שהם רוצים להעביר לשלב השני. לכל שופט יש גם את הזכות להוסיף שיר לשלב השני שלא שלח פנייה לרשת הטלוויזיה הפולנית. 3-15 שירים יעלו לשלב השני שבו שיריהם יישפטו בסולם של 1 עד 10. הזוכה יהיה השיר שיקבל את מירב הנקודות. אם יווצר מצב של שוויון, יו"ר הוועדה יחליט מיהו הזוכה. החלטת חבר השופטים תפורסם עד ה- 2 בינואר 2022.

פולין באירוויזיון 2021

"The Ride" (בעברית: "הנסיעה") הוא שם השיר שבוצע על ידי הזמר רפאל ברזוזובסקי (Rafał Brzozowski) שייצג את פולין באירוויזיון 2021 לאחר שנבחר בבחירה פנימית. הזמר הגיע רק למקום 14 בחצי הגמר עם 35 נקודות בלבד.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 24 של פולין באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום השני בשנת הבכורה 1994 עם השיר "To nie ja!" בביצוע של אדיטה גורניאק (Edyta Górniak).

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!