רשת הטלוויזיה האוקראינית החלה בחיפושים אחר חברות הפקות שתפיק את הקדם אירוויזיון המקומי לקראת אירוויזיון 2022.
רשת הטלוויזיה הציבורית של אוקראינה, UA:PBC, השיקה את תהליך הבחירה לאירוויזיון 2022 והודיעה שהיא תשדר את הקדם אירוויזיון ואת האירוויזיון עצמו ללא תמיכה של שדרים פרטיים כפי שהיה נהוג בעבר אך בעזרתן של חברות הפקה המתמחות בתחום הפקת תכניות טלוויזיה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
כפי שהוכרז בעבר, רשת הטלוויזיה הפרטית SBT כבר לא תהיה מעורבת בהשתתפות אוקראינה בתחרות האירוויזיון. משנת 2016 עד 2020 הפיקה SBT את הקדם אירוויזיון של המדינה שנקרא "Vidbir". בעקבות סיום החוזה בין שתי רשתות הטלוויזיה, השנה ב- UA:PBC השיקו מכרז חדש לבחירת חברות הפקות שתפיק את הקדם האוקראיני. המנצחים יהיו אחראיים בין היתר על בימוי של האמן הנבחר על בימת האירוויזיון וגם על גרסת הגיבוי הנשלחת לאיגוד השידור האירופי במקרה של השפעת נגיף הקורונה על התחרות.

תנאי המכרז הם כדלקמן:

  • הפקת קדם אירוויזיון לאומי ל- UA:PBC שיעלה לשידור בין התאריכים ה- 12 בפברואר עד ה- 4 במרץ.
  • בחירת האמנים שישתתפו בקדם.
  • המפיקים המשתתפים במכרז חייבים לכלול הצעה לפורמט של קדם האירוויזיון, בחירת חבר השופטים והבטחת הצבעה ציבורית שקופה והוגנת.
  • יצירת גרסת הגיבוי המוקלטת עבור השידור החי של אירוויזיון 2022
  • העמדת האמן והשיר הנבחר באירוויזיון 2022
  • על המעוניינים במכרז יש לשלוח את הצעותיהם ל- UA:PBC עד 24 באוקטובר 2021. מידע נוסף ותנאי ההרשמה המלאים ניתן למצוא כאן.
אוקראינה באירוויזיון 2021

הזוכים האחרונים בקדם אירוויזיון המקומי היו חברי ההרכב GO_A שזכו בקדם אירוויזיון בשנת 2020 עם השיר "Solovey". חברי ההרכב לא זכו להתמודד עם השיר הזה באירוויזיון בשל ביטול התחרות בעקבות התפרצות מגפת הקורונה אך רשת הטלוויזיה המקומית בחרה להמשיך את שיתוף הפעולה עם חברי ההרכב גם לקראת אירוויזיון 2021. ההרכב ביצע באירוויזיון האחרון את השיר "Shum" שהפתיע והגיע למקום החמישי בגמר הגדול עם 364 נקודות. ההרכב אף הגיע למקום השני בקרב הצבעת הקהל.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 17 של אוקראינה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנים ב- 2004 וב- 2016. הזכייה האחרונה התרחשה בשנת 2016 עם השיר "1944" בביצוע של ג'אמלה (Jamala).

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!