רשת הטלוויזיה הבלגית, RTBF, הודיעה שהנציג לאירוויזיון 2022 ייחשף ביום רביעי, 15 בספטמבר, במהלך תכנית טלוויזיה שתשודר בשעות הבוקר.

הגיע הזמן להתעורר מתרדמת הקיץ משום שהנציג הראשון שיתמודד באירוויזיון 2022 ייחשף ממש בקרוב! רשת הטלוויזיה הבלגית, RTBF, הודיעה שהנציג הבלגי ייחשף ב- 15 בספטמבר, יום רביעי הקרוב, במהלך תכנית הבוקר "8/9" בערוץ הטלוויזיה "La Une". הנציג נבחר בבחירה פנימית. 

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בשלב זה אין רמזים לגבי הנציג המסתורי שייצג את המדינה, אך אוהדי האירוויזיון הבלגים ציינו את השם ז'רמי מקיאסה (Jérémie Makiese), שזכה לאחרונה במקום הראשון בתכנית The Voice בבלגיה ואף הביעה את רצונו לייצג את בלגיה בתחרות.

בשנים האחרונות, בלגיה הייתה בין הראשונים לחשוף את נציגיה לתחרות האירוויזיון לאחר שנבחרו בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה המקומית. בלאנש (Blanche) הוכרזה כנציגת בלגיה לאירוויזיון 2017 ב- 22 בנובמבר 2016, סנק (Sennek) הוכרזה כנציגת בלגיה לאירוויזיון 2018 ב- 28 בספטמבר 2017, אליוט (Eliot) הוכרז כנציג בלגיה לאירוויזיון 2019 ב- 14 בינואר והוברפוניק (Hooverphonic) הוכרזו כנציגי בלגיה ב- 1 באוקטובר.
בלגיה באירוויזיון 2021

להקת הוברפוניק (Hooverphonic) יצגה את בלגיה באירוויזיון האחרון עם השיר "The Wrong Place" שנבחר בבחירה פנמית על ידי רשת הטלוויזיה הבלגית. בלגיה הגיעה באירוויזיון למקום ה- 19 בגמר הגדול עם 74 נקודות. זו הפעם הראשונה שבלגיה מצליחה לעלות לגמר התחרות מאז 2017.

אירוויזיון 2022: זו תיהיה ההשתתפות ה- 63 של בלגיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה עד היום הוא המקום הראשון אשר זכתה בו פעם אחת בלבד – בשנת 1986, בעזרת הזמרת סנדרה קים (Sandra Kim) שביצעה את השיר "J'aime la vie".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    פרסומת: מחפשים צלם מגנטים? אנחנו כאן בשבילכם!