איגוד השידור האירופי הגביל את מספר המדינות המשתתפות באירוויזיון 2022 ל- 44 מדינות, כך עולה מתקנון התחרות שפרסמה רשת הטלוויזיה האיסלנדית.
בתחילת השבוע חשפה רשות הטלוויזיה האיסלנדית את התקנון לתחרות האירוויזיון הקרובה כחלק מקריאתה לקבלת שירים עבור הקדם אירוויזיון המקומי. מעיון בתקנון עולה שמלבד הכנסת קולות הליווי המוקלטים גם השנה, תהיה גם הגבלה על כמות המדינות המשתתפות בתחרות.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
לפי ההצהרה שפורסמה בתקנון, עד 44 מדינות יוכלו לקחת חלק באירוויזיון 2022. בעבר אישר התקנון ל- 46 מדינות להשתתף בתחרות אך מקסימום המדינות שהשתתפו עד כה היה 43 באירוויזיון 2008, אירוויזיון 2011 ואירוויזיון 2018.

ההגבלה נוצרה למעשה כדי לתת עדיפות למשתתפות הקבועות בתחרות לקחת חלק פעם נוספת במהדורות עתידיות של התחרות, ולמעשה נוצרה מתוך הנחה שזהו מספר המדינות המקסימילי שיתחרו. בהתחשב בעובדה שמדינות קבועות כמו אנדורה, בוסניה והרצגובינה, טורקיה, לוקסמבורג, מונקו וסלובקיה לא לוקחות חלק בתחרות כבר שנים רבות – אין סיבה שמספר המדינות יחרוג באופן משמעותי.

נוסף אליהן, הונגריה ומונטנגרו נעדרו מהתחרות בשנתיים האחרונות ובלרוס הושהתה מאיגוד השידור האירופי – כך שהמספר ככל הנראה לא יגדל באופן משמעותי בשנים הקרובות. במידה ואחת המדינות תחליט לקחת חלק בעתיד הדבר יתאפשר לה, והמספר 44 הוא למעשה הנחת ייסוד של מספר המשתתפות פחות או יותר.
מי אישר השתתפות עד כה?

24 מדינות הביעו עניין להשתתף באירוויזיון הבא עד כה. מדובר במדינות ישראל, איטליה, גרמניה, שוויץ, סן מרינו, צרפת, אסטוניה, פינלנד, הולנד, סרביה, נורווגיה, מלטה, אוסטרליה, אוקראינה, שוודיה, פולין, דנמרק, אלבניה, יוון, ליטא, בלגיה, אסטוניה, לטביה ואיסלנד. רשימת המדינות הרשמית צפויה להיחשף בחודש נובמבר על ידי איגוד השידור האירופי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!