רשת הטלוויזיה האסטונית מודיעה על מתיחת פנים שיעבור הקדם אירוויזיון המקומי, Eesti Laul, ועל הקדמת התחרות לבחירת הנציג לאירוויזיון 2022.
הקדם אירוויזיון האסטוני, Eesti Laul, שבעזרתו נבחר מידי שנה הנציג האסטוני לתחרות האירוויזיון, יעבור השנה מספר שינויים. כך הודיעה אמש רשת הטלוויזיה המקומית (ERR). בנוסף לחצאי הגמר שנערכים מידי שנה, השנה יתווספו לתחרות גם רבעי גמר, מה שיגדיל את מספר המשתתפים והשירים בתחרות ל- 40.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
איך תראה התחרות?

התחרות תכלול למעשה ארבעה רבעי גמר, שני חצאי גמר וכמובן את הגמר הגדול שבו ייבחר הנציג האסטוני. התחרות צפויה להתחיל השנה כבר בחודש נובמבר ועד חודש דצמבר ייערכו ארבעה רבעי גמר. לאחר הפסקה של חודשיים צפויים להיערך חצאי הגמר בתאריכים 3 ו- 5 בפברואר והגמר הגדול ייערך ב- 12 בפברואר.

הזמרים המשתתפים צפויים להיחשף לא יאוחר מה- 27 באוקטובר 2021. רשת הטלוויזיה הודיעה שמחצית מהשירים יבוצעו באסטונית והמחצית השנייה תיהיה באנגלית או בשפות זרות אחרות. ברבעי הגמר יתמודדו 10 שירים כשחמישה מתוכם יעלו לשלב חצי הגמר: שלושה שירים יבחרו על ידי קהל ושניים נוספים על ידי השופטים.

בשלב חצאי הגמר יתמודדו עשרה שירים בכל חצי גמר, כשגם משלב זה ימשיכו חמישה שירים מתוך כל חצי גמר כך שבגמר יתמודדו עשרה שירים. בגמר צפויים המתמודדים לעבור שני שלבים: בשלב הראשון יתמודדו עשרת השירים כשהעולים לשלב הבא יקבעו על ידי השופטים (50%) והקהל (50%). בשלב השני שיגדיר את הזוכה התוצאה תקבע על ידי קהל הצופים בלבד.

במקביל לחשיפת הפרטים פתחה רשת הטלוויזיה של אסטוניה בקריאה לשלוח לה שירים עבור התחרות כבר כעת.
לו"ז מפורט לפניכם:

20 בנובמבר 2021 – רבע גמר ראשון
27 בנובמבר 2021 – רבע גמר שני
4 בדצמבר 2021 – רבע גמר שלישי
11 בדצמבר 2021 – רבע גמר רביעי
3 בפברואר 2022 – חצי גמר ראשון
5 בפברואר 2022 – חצי גמר שני
12 בפברואר 2022 – הגמר

הקדם "Eesti Laul" שימש לאסטוניה כתהליך הבחירה משנת 2009 ומאז בוצעו מספר שינויים בפורמט, הכוללים את הוספת חצי הגמר בשנת 2011 ועלייה של מספר השירים המתחרים מ- 20 ל- 24 בשנת 2019.
אסטוניה באירוויזיון 2021

הזמר אוקו סוביסטה (Uku Suviste) יצג את אסטוניה באירוויזיון האחרון עם השיר "The Lucky One" (בעברית: "בר מזל") שנבחר במסגרת הקדם אירוויזיון המקומי. אסטוניה הגיעה בחצי הגמר למקום 13 עם 58 נקודות. זו הפעם הראשונה שאסטוניה לא זוכה לעלות לגמר התחרות מאז 2017.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 27 של אסטוניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנת 2001 בזכות השיר "Everybody" בביצוע של Tanel Padar, Dave Benton & 2XL.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!