נחשפו שלושה תרחישים אפשריים לקיום אירוויזיון הילדים 2021. במקביל, מספר המדינות המתמודדות בתחרות ממשיך לטפס.

בדומה לתחרות האירוויזיון, איגוד השידור האירופאי נערך לקראת אירוויזיון הילדים הקרוב ומפרסם שלושה תרחישים אפשריים לקיום התחרות. התרחישים מבוססים על הגבלות נגיף הקורונה שיהיו באותה עת בצרפת ותלויים בשיעור המתחסנים בצרפת. נכון לרגע זה, כ- 56% מהאוכלוסייה התחסנה נגד נגיף הקורונה ועד חודש דצמבר, אז אמורה להיערך התחרות, כ- 80% מאוכלוסיית צרפת צפויים להתחסן באופן מלא.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
הנה התרחישים האפשריים:

תרחיש A: במצב כזה, התחרות תתקיים במתכונת רגילה – ללא הגבלות על המתמודדים, המשלחות, העיתונאים והקהל באולם.

תרחיש B: תרחיש זה יהיה דומה למתכונת של אירוויזיון 2021 – יחול ריחוק חברתי ותחול אכיפה עבור כל מי שנכח בתחרות. כל המשתתפים יצטרכו להקליט את ההופעות מראש במדינת מוצאם, למקרה שמישהו במשלחות יידבק בנגיף הקורונה במהלך השהות בצרפת. בנוסף, תחול הגבלת קהל מירבי של 3500 איש במהלך המופעים החיים ובמהלך המופעים שייערכו בחזרות השופטים. בתרחיש זה, יצטרכו חברי המשלחות להציג בדיקות קורונה שליליות בטווח של 48 השעות האחרונות. מרכזי העיתונאים יהיו בתפוסה חלקית.
תרחיש C: תרחיש זה דומה לתרחיש B, פרט לעובדה שיהיו הגבלות נסיעה על חלק מהמשלחות. כלומר, ההופעות שצולמו מראש ישודרו בתור ההופעה עבור המדינות שלא יוכלו לטוס ולהגיע לצרפת, בדומה למה שקרה עם אוסטרליה באירוויזיון האחרון.

על פי אתר האירוויזיון הספרדי EscPlus.es, תרחיש נוסף שירד מהפרק הוא תרחיש D, שבו כל המשלחות לא יגיעו לפריז וההופעות המוקלטות ישודרו במקום הופעות חיות, בדומה למתכונת בה נערך אירוויזיון הילדים לשנת 2020 אז שודרו במהלך התחרות הופעות שהוקלטו מראש במדינות המתמודדות. תרחיש זה ירד מהפרק לאחר הארגון המוצלח של אירוויזיון 2021 בהולנד. עם זאת, המצב עשוי להשתנות במידה ותחול החמרה במצב התחלואה. ההחלטה תתקבל בחודש ספטמבר הקרוב, שבו גם תפורסם רשימת המשתתפות המלאה בתחרות.
המדינות המשתתפות באירוויזיון הילדים 2021

תחרות הילדים לשנת 2021 אומנם תערך רק בעוד ארבעה חודשים אך רשימת המדינות המשתתפות ממשיכה לגדול! אחרי הצניחה במספר המשתתפות בתחרות בשנת 2020 עקב וירוס הקורונה, שגרמה לשיא שלילי של 12 מדינות משתתפות בלבד, נכון לשעה זאת 15 מדינות כבר אישרו השתתפות בתחרות הקרובה שתערך בפריז, בירת צרפת.

אז מי בפנים?

צרפת המארחת, אליה מצטרפות המדינות שהשתתפו בשנה שעברה: אוקראינה, גאורגיה, גרמניה, הולנד, מלטה, ספרד, סרביה, פולין ורוסיה. בנוסף, חמש מדינות הכריזו על קאמבק לתחרות – אירלנד, אלבניה, מקדוניה ופורטוגל שפרשו בשנה שעברה עקב מגפת הקורונה ואזרבייג'אן שהשתתפה בפעם האחרונה ב-2018 והשנה תחזור להשתתפות רביעית בסך הכל.
מי עדיין לא אישרו השתתפות?

– אוסטרליה – פרשה מהתחרות האחרונה עקב הקורונה.
– ארמניה – פרשה מהתחרות האחרונה עקב המשבר הכלכלי שנוצר בעקבות המלחמה עם שכנתה אזרבייג'אן. טרם פרסמה הצהרה כלשהי לגבי התחרות הקרובה.
– בריטניה – השתתפה לאחרונה בג'וניור 2005 ומאז סירבה לחזור. איגוד השידור האירופאי מסר שהם עובדים כדי להחזיר את בריטניה לתחרות אך ספק אם זה יקרה השנה. טרם נמסרה הצהרה מטעמם.
– קזחסטן –מ שתתפת ברציפות מ- 2018 ועדיין לא אישרה השתתפות.

המדינות שהודיעו שלא יחזרו לתחרות

איטליה, בולגריה, בלרוס (הודחה מאיגוד השידור האירופאי), בלגיה, דנמרק, ויילס, ישראל, לטביה, ליטא, מולדובה, נורווגיה, סלובניה, סן מרינו, רומניה, שוודיה ושוויץ.

המדינות שהודיעו שלא יצטרפו לתחרות

אוסטריה, איסלנד, אסטוניה, סלובקיה, סקוטלנד, פינלנד וצ'כיה.

תחרות אירוויזיון הילדים לשנת 2021 תתקיים ב- 19 בדצמבר, באולם "La Seine Musicale", לאחר שהזמרת הצרפתייה ולנטינה (Valentina) זכתה במקום הראשון בתחרות שעברה עם השיר "J'imagine".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!