בלגיה מאשרת השתתפות באירוויזיון 2022. תבחר את נציגיה, ככל הנראה, בבחירה פנימית.

בלגיה תיקח חלק באירוויזיון 2022 – כך חשפה רשת הטלוויזיה הבלגית, RTBF, לאתר האירוויזיון Esctoday.com. עדיין לא הוחלט כיצד המדינה תבחר את הזמר והשיר לתחרות, אך הציפייה היא לבחירה על ידי ועדה פנימית בדומה לחמש השנים האחרונות. עוד מידע לגבי דרך הבחירה של השיר הבלגי ייחשף מאוחר יותר. ז'רמי מקיאסה (Jérémie Makiese), הזוכה הגדול של 'דה וויס" בלגיה 2021, הצהיר בעבר על רצונו לייצג את בלגיה באירוויזיון 2022. 

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בלגיה היא המדינה ה- 21 שהביעה עיניין להשתתף באירוויזיון 2022 לאחר ישראל, איטליה, גרמניה, שוויץ, סן מרינו, צרפת, אסטוניה, פינלנד, הולנד, סרביה, נורווגיה, מלטה, אוסטרליה, אוקראינה, שוודיה, פולין, דנמרק, אלבניה, יוון וליטא. רשימת המדינות הרשמית צפויה להיחשף בחודש נובמבר.

בלגיה באירוויזיון 2021

להקת הוברפוניק (Hooverphonic) יצגה את בלגיה באירוויזיון האחרון עם השיר "The Wrong Place" שנבחר בבחירה פנמית על ידי רשת הטלוויזיה הבלגית. בלגיה הגיעה באירוויזיון למקום ה- 19 בגמר הגדול עם 74 נקודות. זו הפעם הראשונה שבלגיה מצליחה לעלות לגמר התחרות מאז 2017.

אירוויזיון 2022: זו תיהיה ההשתתפות ה- 63 של בלגיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה עד היום הוא המקום הראשון אשר זכתה בו פעם אחת בלבד – בשנת 1986, בעזרת הזמרת סנדרה קים (Sandra Kim) שביצעה את השיר "J'aime la vie".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    פרסומת: מחפשים צלם מגנטים? אנחנו כאן בשבילכם!