רוקסן, נציג.ת רומניה לאירוויזיון 2021, חשף.ה את זהותו.ה המגדרית – לא גבר ולא אישה. רוקסן יוצא.ת רשמית מהארון כא-בינארית לאחר שחשף.ה בעבר על התמודדויות נפשיות.

"מאז שהייתי קטן.ה, הרגשתי כמו ילד בגוף של ילדה", אמר.ה הזמר.ת למעריצים באפליקציית הטיקטוק. "אמי רצתה מאוד את בתה. היא גילתה שאני עומד.ת להיות ילד בצילום האולטרסאונד, היא הייתה עצובה במיוחד והתפללה שאהיה ילדה. אני חושב.ת שעדיין הייתי ילד, רק בגוף של ילדה", פירט.ה רוקסן, והסביר.ה כי בילדותו.ה חש.ה חיבור קרוב יותר לפעילויות טיפוסיות של "נער" ולעתים קרובות שיחק.ה ודיבר.ה "כמו ילד".

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו

רוקסן ידוע.ה במראה האופנתי האיקוני שלו.ה, אבל אופנה הייתה נושא רגיש בתהליך יצירת השיר "Alcohol You" שהיה אמור לייצג את רומניה בשנה שעברה על ידי רוקסן. "תארו לעצמכם שאני חייב.ת ללכת לתחרויות והיו שם את כל השמלות, הייתי צריך.ה ללבוש את השמלה וזה היה סיוט בשבילי", הסביר.ה רוקסן.

מעריץ אחד שאל את רוקסן אם הם מזדהים כא-בינארי.ת. "כן, זו המילה", השיב.ה הזמר.ת.

כמה מעריצים ביקשו הבהרה על לשון הפנייה של הזמר.ת. "זה מפריע לך אם מישהו פונה אליך בלשון זכר או נקבה?", שאלה מעריצה אחרת.

"לא, בכלל לא", השיב.ה רוקסן.

לדעתי זהו צעד אמיץ ופורץ דרך של רוקסן, שעשוי לגרום למעריציה בכל העולם לקבל את כל חלקיה של הקהילה הגאה ומעבר לכך – להרגיש בנוח עם זהותם המגדרית.

א-בינארי הוא מי שזהותו המגדרית אינה רק "גבר" או רק "אישה". א-בינאריים רבים מזדהים עם לשון פנייה רבים (They/Them), או לשון זכר ונקבה בו זמנית (He/She). לא מדובר בהכרח במראה חיצוני או גופני, אלא בזהות אישית בלבד.

רוקסן באירוויזיון

בשנת 2020, רשת הטלוויזיה הרומנית בחר באופן פנימי את רוקסן לייצג את רומניה באירוויזיון. התאגיד הפיק קדם אירוויזיון פרטי לרוקסן, כאשר בסופו של דבר נבחר השיר "Alcohol You", אך האירוויזיון בוטל. עם ביטול אירוויזיון 2020, התאגיד בחר שוב באופן פנימי את רוקסן כנציג.ת המדינה, הפעם עם השיר "Amnesia". רוקסן התמקם.ה במקום ה- 12 בחצי הגמר הראשון ולא העפיל.ה לגמר.

במהלך שבוע החזרות לאירוויזיון הודתה הזמרת שהיא מקיימת התמודדות פרטית עם הנפש והבריאות הנפשית. רוקסן אמרה "השיר הזה, מתאר בדיוק את כל מה אני מתמודדת איתו כרגע, אני בורחת מהתועדה שלי כל-כך הרבה זמן, אך עכשיו אני בסדר". הזמרת הרומנייה אמרה כי היא רוצה לחלוק מסר של ההעצמה כשהיא מספרת שהיא מגשימה כעת את חלומה בזמן הופעתה על בימת האירוויזיון.

צעד אמיץ של רוקסן? מה דעתכם על הנושא? עקבו אחרינו באינסטגרם ושתפו אותנו בדעתכם בתגובות! לחצו כאן!

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!