איגוד המוסיקאים הפולני קורא לרשת הטלוויזיה הפולנית לבחור לאירוויזיון 2022 בשיר שנכתב על ידי יוצרים פולניים ולא יוצרים זרים.

איגוד המוסיקאים הפולני (Związek Zawodowy Muzyków RP) שלח לרשת הטלוויזיה הפולנית (TVP) מכתב הקורא לשנות את שיטת הבחירה של השיר הפולני לאירוויזיון. איגוד המוסיקאים מעוניין שרשת הטלוויזיה תבחר רק שירים שנכתבו והולחנו על ידי מוסיקאים פולנים ולא על ידי יוצרים זרים. זאת לאחר שהשנה, נכתב השיר הפולני "The Ride" על ידי צוות יוצרים שוודי.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו

יאצק קורסקי (Jacek Kurski), מנכ"ל רשת הטלוויזיה TVP, הגיע למכתב בהצהרה שרשת הטלוויזיה מקיימת מידי שנה פסטיבל לאומי בעיר אופולה כדי לקדם את היצירה המקומית. בנוסף, הוא הדגיש שלפי חוקי האירוויזיון אין דרישה שהשיר יכתב על ידי יוצרים מקומיים. עוד הוסיף המנכ"ל שישמח עם איגוד המוסיקאים הפולני ישלח 15 שירים לרשת הטלוויזיה המקומית ויתכן שאחד מתוך השירים ייצג את פולין באירוויזיון 2022. כתוצאה מכך ניתן להסיק שפולין מתכננת להשתתף באירוויזיון הבא.

פולין היא המדינה ה- 16 שהביעה עיניין להשתתף באירוויזיון 2022 לאחר ישראל, איטליה, גרמניה, שוויץ, סן מרינו, צרפת, אסטוניה, פינלנד, הולנד, סרביה, נורווגיה, מלטה, אוסטרליה, אוקראינה ושוודיה.
פולין באירוויזיון 2021

"The Ride" (בעברית: "הנסיעה") הוא שם השיר שבוצע על ידי הזמר רפאל ברזוזובסקי (Rafał Brzozowski) שייצג את פולין באירוויזיון 2021 לאחר שנבחר בבחירה פנימית. הזמר הגיע רק למקום 14 בחצי הגמר עם 35 נקודות בלבד.

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 24 של פולין באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום השני בשנת הבכורה 1994 עם השיר "To nie ja!" בביצוע של אדיטה גורניאק (Edyta Górniak).

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!